آغاز دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه آتاتورک ارزروم

۲۹ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۲۹ کد : ۲۰۹۶ زبان فارسی در جهان
تعداد بازدید:۹۹۸
به همت وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ارزروم و بر اساس توافق صورت گرفته با مرکز آموزش های مستمر دانشگاه آتاتورک ارزروم ( آتاسم )، دوره آموزش زبان فارسی در این مرکز آغاز شد.
آغاز دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه آتاتورک ارزروم

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این دوره آموزشی طی مراسمی با حضور سلطان زاده سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم ، مقتدری وابسته فرهنگی، لقمان توران رییس مرکز آموزش دانشگاه آتاتورک، ویس دیرمنچای رییس دانشکده ادبیات و نعمت ییلدریم رییس بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک آغاز شد.

در آیین افتتاح این دوره، دکتر سلطان زاده سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در ارزروم به دانشجویان و زبان آموزان فارسی به جهت انتخاب زبان فارسی برای آموزش تبریک گفت و افزود : زبان فارسی ، زبان شعر و ادبیات است، با یادگیری زبان فارسی پنجره  جدیدی  به روی شما گشوده خواهد شد. ما آمادگی خود را برای حمایت و پشتیبانی  از برنامه های آموزش  زبان  و ادبیات فارسی اعلام می کنیم.

مقتدری وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در ارزروم هم زبان فارسی را زبان محبت ، صلح و دوستی معرفی کرد و گفت: در میان شاعران بزرگ جهان نام شاعران ایرانی و فارسی زبان همواره می درخشد، شما با یادگیری زبان و ادبیات فارسی می توانید به گنجینه بزرگی از معارف انسانی دست پیدا کنید.

این دوره با حضور بیش از 25 نفر از دانشجویان و زبان آموزان در سطح مقدماتی و با تدریس مدرسان ایرانی و منابع آموزشی بنیاد سعدی، کار خود را آغاز کرد.

پایان خبر