اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در پاکستان

۲۸ بهمن ۱۳۹۳ | ۰۶:۱۳ کد : ۱۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۵۹
اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در پاکستان مراسم اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در کشور اسلام آباد، پایتخت پاکستان برگزار شد.
اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در پاکستان

اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در پاکستان

 

مراسم اختتامیه کلاس‌های آموزش زبان فارسی در کشور اسلام آباد، پایتخت پاکستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در این مراسم ابتدا تعدادی از فارسی‌آموزان مقالات خود را در زمینه اهمیت زبان فارسی و انقلاب اسلامی ایران ارائه کردند و سپس، احمد نواب میرزا، رئیس جامعةالصادق (ع) به حمایت مستمر رایزن فرهنگی کشورمان از آموزش فارسی اشاره کرد و برگزاری این دوره‌ از کلاس‌ها را موفقیت‌آمیز نام برد.

 

زبان فارسی؛ کلید ذخایر ارزشمند علمی و ادبی تمدّن اسلامی

شهاب‌الدین دارایی، رایزن فرهنگی ایران در اسلام‌آباد اظهار کرد: پس از مردم ایران، مردم شبه قاره به ویژه مردم پاکستان مهم‌ترین نقش در گسترش زبان فارسی را ایفا کردند؛ از آنجایی که بیگانه‌ها درصدد از بین بردن این میراث کهن بودند، مردم شبه قاره در برابر این توطئه مقاومت و سعی بر احیای مجدد زبان فارسی کردند.

وی ضمن بیان مطلب فوق، افزود: زبان فارسی کلید ذخایر ارزشمند علمی و ادبی تمدّن اسلامی به شمار می‌رود.

رایزن فرهنگی کشورمان در رابطه با آموزش زبان فارسی در ایران، گفت: دوره دانش‌افزایی زبان و ادب فارسی در طول سال، طی دو مقطع با شرکت دانشجویان دانشگاه‌های سطح جهان در ایران برگزار می‌شود که در این میان حضور دانشجویان پاکستانی چشم‌گیر است.

 

پایان خبر


نظر شما :