پایان هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ | ۰۷:۴۹ کد : ۱۸۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۲۸
هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی ایران در سوریه پایان یافت.
پایان هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه

هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی ایران در سوریه پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از  سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین اختتامیه هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی، با حضور فارسی‌آموزان، اساتید و مسئولان این دوره در محل سالن مرکز ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در سوریه برگزار شد.

در این مراسم، ضمن ارائه اهمیت حفظ و گسترش زبان فارسی، ارزشیابی دوره پایانی توسط اساتید زبان فارسی برای فارسی‌آموزان و مشارکت‌کنندگان در دوره‌های زبان فارسی این نمایندگی فرهنگی انجام شد.

علیرغم شرایط بحرانی در این کشور، مجموع فارسی‌آموزان این دوره به بیش از 120 نفر رسید؛ ثبت‌نام‌کنندگان این دوره، از کشورهای مختلفی همچون تونس، اردن، لبنان، فلسطین، عراق، افغانستان، سوریه و ایرانیان مقیم سوریه بودند.

همچنین، اغلب داوطلبان فارسی‌آموز از فرهیختگان بودند و از لحاظ تحصیلات دانشگاهی در سطح عالی که شامل دانشجویان، مهندسان، پزشکان، روزنامه‌نگاران و دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری می‌باشند.

بنابر اعلام این خبر، هشتاد و دومین دوره آموزش زبان فارسی در قالب چهار مرحله از سوی اساتید رایزنی فرهنگی ایران در سوریه تدریس می‌شود. این دوره‌ها شامل مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و تکمیلی می‌شوند.
 


نظر شما :