برگزاری بیست و یکمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۹ کد : ۱۷۰۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۴۶
بیست و یکمین نشست دوستداران زبان فارسی در سوریه، روز دوشنبه 26 شهریور ماه در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، برگزار شد.
برگزاری بیست و یکمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

 

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این نشست، دوستداران زبان فارسی، فارسی آموزان و آقایان؛ صالحی نیا رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، ارمکان و حسن مصری مدرسان  زبان فارسی

در این نشست، ابتدا صالحی نیا ضمن خوشامدگویی به حاضرین ، گفت: در این ایام شاهد مناسبت هایی در سوریه و ایران هستیم . در سوریه علاوه بر پیروزی های میدانی ، روز گذشته شاهد برگزاری انتخابات شهر و روستا بودیم که نماد دمکراسی و مشارکت مردم در اداره امور خودشان است . استقبال خوب مردم نیز حامل پیام مشروعیت نظام به جهانیان است.

وی افزود: این ایام همچنین مصادف است با دهه اول محرم که حادثه عظیم عاشوراء در دل آن جا دارد . حادثه ای که تعلق به دین و مذهب خاصی ندارد بلکه یک تراژدی بزرگ انسانی و الهام بخش شخصیت ها و جنبش های بزرگ آزادیبخش و خط مقاومت می باشد .

سپس نشست با صحبت کردن حاضرین به زبان فارسی ادامه یافت و طبق روال معمول هر کدام از دوستداران زبان فارسی قطعات ادبی ، شعر ، خاطره و مطالب متنوعی که آماده کرده بودند را ارائه دادند.

اشعاری از شمس تبریزی ، سعدی ، سهراب سپهری ، شفیعی کدکنی و شهریار از جمله اشعاری بود که خوانده شد . در یک مورد نیز دو تن از حاضرین یک قطعه شعر نو را به دو زبان فارسی و عربی قرائت کردند .   

پایان خبر


نظر شما :