گزارش فعالیت­ های فرهنگی و آموزشی در مدرسه فارسی ­آموزی «آریانا» در استرالیا

۲۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۵ کد : ۱۷۰۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۷۳
گسترش زبان فارسی در میان ایرانیان نسل سوم و چهارم مقیم خارج از کشور یکی از اهداف بنیاد سعدی است که در همین راستا ارتباط، تعامل و همیاری آموزشی با مدارس فارسی آموزی آزاد در سایر کشورها از جمله اقدامات این بنیاد بوده است.
گزارش فعالیت­ های فرهنگی و آموزشی در مدرسه فارسی ­آموزی «آریانا»  در استرالیا

به گزارش روابط عمومی، یکی از این مدارس، مدرسه فارسی اموزی «آریانا »در شهر آدلاید استرالیاست که چندی پیش معاون امور بین الملل بنیاد سعدی با یکی از مسوولان این مدرسه دیداری دوستانه داشته است.

لطف اللهی که چند روزی است به ایران سفر کرده و به نیابت از سوی همسر خود، مدیر مدرسه فارسی آموزی «آریانا»، ساعتی را میهمان معاون امور بین الملل بنیاد سعدی بود، با ابراز خرسندی از روابط دوستانه میان مدرسه آریانا و بنیاد سعدی، گزارشی از فعالیت ­های آموزش زبان فارسی در این مدرسه را ارائه داد.

به گفته وی، مدرسه فارسی آموزی «آریانا» در شهر آدلاید استرالیا به مدیریت شمسی سالاری بیش از 6 سال است که فعالیت جدی در زمینه آموزش زبان فارسی به کودکان و نوجوانان ایرانیان مقیم این شهر در مقاطع پیش دبستانی، دبستان و راهنمایی داشته است.

کلاس های این مدرسه در آخر هفته ها به مدت 5 ساعت و در راستای حفظ فرهنگ بومی مهاجرین استرالیا برگزار می شود. این مدرسه همچنین اقدام به آموزش سازهای ایرانی و نیز جلسات شهر خوانی کرده است.

بر اساس این گزارش، برگزاری شب یلدا و دیگر مراسم ایرانی و اعیاد مذهبی با حضور خانواده های دانش آموزان از دیگر برنامه های این مدرسه است. همچنین این مدرسه هر ساله در روزی موسوم به «ملت­ها» در استرالیا حضوری فعال در راستای معرفی فرهنگ ایران دارد.

مسابقات شعر خوانی به زبان فارسی از دیگر برنامه هایی است که مسوولان این مدرسه برای استقبال هرچه بیشتر فرزندان ایرانیان مقیم صورت داده است.

لطف اللهی که در کنار همسر خود، شمسی سالاری در مدرسه فارسی آموزی «آریانا» در حفظ و گسترش فرهنگ غنی ایران زمین تلاش می کند، اجرای برنامه های تفریحی مانند گردش های فرهنگی، پیک نیک، بازدید از باغ وحش و غیره را از دیگر فعالیت هایی برشمرد که با سیاست جذب یا نگهداری فارسی آموزان در آن مدرسه انجام شده و نتایج مثبتی را نیز در بر داشته است.

در این دیدار، لطف اللهی همچنین با ارائه توضیحاتی دیگر پیرامون فعالیت­ های آموزشی این مدرسه، افزایش تعداد فارسی­آموزان را از زمان تأسیس مدرسه مذکور چشمگیر و آن را  نتیجه تلاش­های مربیان و مدرسان دلسوزی دانست که در روزهای پایان هفته وقت خود را صرف آموزش زبان فارسی و فرهنگ ایرانی به کودکان و نوجوانان ایرانی مقیم آن شهر می­کنند.

گفتنی است مدرسه فارسی ­آموزی «آریانا» که فعالیت خود را به طور جدی در زمان حضور ابوطالبی رایزن سابق فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استرالیا و با پیگیری­های ایشان آغاز کرد، هم اینک 55 فارسی ­آموز  را توسط 9 مدرس در مقاطع مختلف تحصیلی، تحت آموزش خود دارد.

پایان خبر


نظر شما :