انتشار چهارمین شماره «مسایل زبان و ادبیات فارسی» به دو زبان فارسی و آذری در آذربایجان

۲۲ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۸ کد : ۱۷۰۵ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۳۹
با همکاری رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو و دانشگاه دولتی باکو چهارمین جلد مشترک مجله علمی- پژوهشی با عنوان «مسایل زبان و ادبیات فارسی» به دو زبان آذری و فارسی به چاپ رسید.
انتشار چهارمین شماره  «مسایل زبان و ادبیات فارسی»  به دو زبان فارسی و آذری در آذربایجان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مجله مشترک، مقاله هایی با موضوعات «توسعه روابط ادبی ایران و جمهوری آذربایجان»، «بی نظمی زمانی در منظومه خسرو و شیرین نظامی»، «هم آواهای زبان فارسی بر اساس غ/ق»، «حروف ربط، افعال پیشوند و نقش آنها در ایجاد کلمه و غیره منتشر شده است.

این مقالات توسط اصغر فارسی رایزن فرهنگی کشورمان در باکو، تقی پورنامداریان، هیوا حسن پور و فرهاد درودگریان استادان زبان فارسی، از جمهوری اسلامی ایران و نیز پروفسور مهدی کاظم اف، شاهین یوسفلی، و خانم شفق علی بیلی، نوشابه علیزاده، منظره محمداوا، عصمت خانم محمداوا، لیلا محموداوا، ضیافت محمداوا، آیگون علیزاده استادان و پژوهشگران زبان فارسی از جمهوری آذربایجان به چاپ رسیده است.

بنا بر اعلام این خبر، هدف از چاپ این مجموعه مقالات؛ گسترش زبان و ادبیات فارسی و استفاده استادان، دانشجویان و علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی در جمهوری آذربایجان از این مقالات است.

پایان خبر


نظر شما :