برگزاری آزمون گفتاری متقاضیان دوره دانش افزایی تربیت مدرس بنیاد سعدی

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ | ۱۳:۳۴ کد : ۱۵۷۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۲۵
مرحله اول آزمون تعیین سطح متقاضیان نخستین دوره دانش افزایی تربیت مدرس بنیاد سعدی در حال برگزاری است.
برگزاری آزمون گفتاری متقاضیان دوره دانش افزایی تربیت مدرس بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این آزمون تعیین سطح برای بخش گفتاری و به صورت برخط(آنلاین) از هفته گذشته در حال برگزاری و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

عباس نجار، مدیرآموزش بنیاد سعدی در همین باره توضیح داد: 60 نفر از متقاضیان غیر ایرانی شرکت در دوره دانش افزایی تربیت مدرس باید در این آزمون تعیین سطح شرکت کنند. این آزمون از طریق نرم افزار اسکایپ برگزار می شود و طول مدت آن بین 5 تا 15 دقیقه است.

نجار در خصوص شیوه آزمون گفتاری آنلاین(برخط) بنیاد سعدی توضیح داد: در مصاحبه آزمون گفتاری آنلاین، سوالات هر داوطلب متفاوت با یکدیگر و بر اساس اصول استاندارد آزمون سازی طراحی شده است. در ابتدا سوالاتی مبنی بر معرفی و زندگی شخصی افراد از آنان پرسیده می شود تا ضمن آشنایی اولیه متقاضی با محیط آزمون، شناخت اولیه ای نیز از سطح زبانی وی توسط آزمونگر به دست بیاید. سوالات آزمون گفتاری بر اساس استاندارد آزمون سازی آموزش زبان دوم تهیه و از ساده به دشوار ترتیب یافته اند.

وی در خصوص سایر مراحل آزمون تعیین سطح  نیز گفت: پس از قبولی اولیه متقاضیان، دو مرحله آزمون دیگر نیز در ایران از آنها اخذ خواهد شد تا سطح واقعی دانش زبانی آنان معلوم شود. این دو مرحله به صورت آزمون 4 گزینه ای و نوشتاری است. در  آزمون چهار گزینه ای مهارت­های درک مطلب، دستور زبان، واژگان و شنیداری و در آزمون نوشتاری مهارت های نوشتن، دستور زبان و واژگان شرکت کنندگان سنجیده خواهد شد.

مدیر آموزش بنیاد سعدی با اشاره به آنکه سال گذشته نیز از متقاضیان شرکت در دوره دانش افزایی بلند مدت، آزمون گفتاری برخط(آنلاین) اخذ شده است، افزود: سال گذشته مخاطبان ما طیف وسیعی از سطح نوآموز تا سطح زبانی ماهر را در بر می گرفتند. اما امسال با توجه به تجربیات سال های گذشته دوره دانش افزایی را به تفکیک تربیت مدرس استادان زبان فارسی و فارسی آموزان و در دو زمان متفاوت برگزار می کنیم. بنابراین شرکت کنندگان آزمون گفتاری تربیت مدرس می بایست سطحی بالاتر از فوق میانی را کسب کنند تا در دوره پذیرفته شوند.

وی همچنین گفت: این آزمون جمعا در 5 روز برگزار می شود و نتایج آزمون هر متقاضی فردای روز آزمون از طریق ایمیل به وی اطلاع داده خواهد شد.

بنا بر اعلام این خبر، نخستین دوره دانش افزایی تربیت مدرس زبان فارسی بنیاد سعدی از 27 تیرماه به مدت یک ماه آغاز خواهد شد. متقاضیان طی این مدت، 100 ساعت آموزشی را سپری خواهند کرد.

پایان خبر


نظر شما :