امضای تفاهم نامه بنیاد سعدی با یک موسسه آموزشی در سوئیس

۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۳۹ کد : ۱۵۴۵ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۳۳۷
تفاهم نامۀ همکاری آموزشی بنیاد سعدی با مؤسسۀ پروانه (Association Papillon) در کشور سوئیس در راستای گسترش زبان فارسی امضا شد
امضای تفاهم نامه بنیاد سعدی با یک موسسه آموزشی در سوئیس

تفاهم نامۀ همکاری آموزشی بنیاد سعدی با مؤسسۀ پروانه (Association Papillon)  در کشور سوئیس در راستای گسترش زبان فارسی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، طی نشستی تفاهم نامه همکاری این بنیاد با مؤسسۀ آموزشی- فرهنگی  پروانه در سوئیس توسط فرهاد پالیزدار معاون امور بین الملل بنیاد سعدی و منصور امینی زاده  نماینده موسسه پروانه به امضا رسید.

 این تفاهم نامه، در راستای برگزاری دوره های آموزش زبان فارسی در کشور سوئیس، بر اساس استاندارد چارچوب مرجع بنیاد سعدی تنظیم و به امضا رسیده است.

همچنین بر اساس این تفاهم نامه، مؤسسه پروانه متعهد شده است تا منابع آموزشی بنیاد سعدی را به کار گیرد، مدرسان آموزش زبان فارسی خود را بر اساس استاندارد این بنیاد انتخاب کند و یا در صورت نیاز، این مدرسان، در دوره های تربیت مدرس بنیاد سعدی شرکت کنند.

از دیگر مفاد مهم این تفاهم نامۀ مجوز برگزاری آزمون­های تعیین­ سطح، پیشرفته و آمفای بنیاد سعدی در کشور سوئیس از سوی مؤسسۀ پروانه است.

بر اساس این گزارش، ارائۀ تسهیلات لازم برای تقویت و گسترش آموزش زبان فارسی در سوئیس، حمایت و پشتیبانی از فارسی آموزان مستعد با برگزاری دوره های دانش افزایی، اعزام استاد ایرانی، برگزاری کارگاه های آموزش زبان فارسی در محل موسسه، برگزاری دوره های ویژۀ تربیت مدرس آموزش زبان فارسی، حمایت از تألیف و چاپ کتاب­های آموزشی و کمک­آموزشی مرتبط با زبان فارسی با مشارکت مؤسسه پروانه در قالب پروژه­های مشترک نیز از جمله تعهدات بنیاد سعدی است.

شایان یادآوری است که از جمله اهداف اصلی مؤسسه فرهنگی پروانه، آموزش زبان فارسی به بی سوادان و کم سوادان افغانستانی و نیز ایرانیان نسل دوم، سوم و چهارم مقیم است. در کنار کلاس های فارسی آموزی، فعالیت های فرهنگی دیگری از جمله کلاس های آشپزی، عکاسی و آیین های سنتی مانند نوروز و یلدا و ... با هدف شناساندن فرهنگ و حفظ هویت ایرانی نیز در این مؤسسه برگزار می شود. این مؤسسه در سال 2016 برندۀ جایزۀ ارزشمند «سلام بر بیگانه» در کشور سوییس شد.

پایان خبر

 


نظر شما :