گواهینامه دوره آموزشی زبان فارسی به زبان آموزان ترکمنی اعطا شد

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۷:۱۷ کد : ۱۵۴۳ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۴۰۱
18 تن از فارسی آموزان ترکمن که دوره های آموزش زبان فارسی را تا سطح عالی 2 با موفقیت پشت سر گذاشتند؛ گواهینامه آموزشی خود را از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و نمایندگی بنیاد سعدی در عشق آباد دریافت کردند.
گواهینامه دوره آموزشی زبان فارسی به زبان آموزان ترکمنی اعطا شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این مرسام دکتر محمدجواد ابوالقاسمی نماینده بنیاد سعدی و رایزن فرهنگی کشورمان در ترکمنستان، زبان آموزی را بسیار حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: انسان با فرا آموختن یک زبان جدید با فرهنگ جدیدی آشنا می شود و شخصیت جدیدی در وجودش شکل می گیرد.در واقع زبان دروازه شناخت فرهنگ و تمدن است.

وی به اهمیت روابط فرهنگی دو کشور و مشترکات تاریخی و فرهنگی اشاره کرد و گفت: رایزنی فرهنگی یک محیط کاملا آموزشی برای فارسی آموزان مهیا کرده و مفتخر است که در امر آموزش زبان فارسی برای فرزندان این مرز و بوم خدمت می‌کند و تلاش می‌کند به بهترین شکل ممکن، امکانات و تجهیزات آموزشی در اختیار

ابوالقاسمی با تقدیر و تشکر از معلمان زبان فارسی از مسئولین کشور ترکمنستان و ایران به خاطر ایجاد زمینه اجرای برنامه فارسی آموزی در رایزنی فرهنگی  تقدیر کرد افزود: هم اکنون در برخی از دانشگاه های ایران،  زبان ترکمنی به صورت رسمی تدریس می شود و امیدوار هستیم که دو ملت ایران و ترکمنستان با یادگیری زبان و فرهنگ یکدیگر بتوانند گام های بلندی برای توسعه روابط همه جانبه  بردارند.

کلاس های زبان فارسی در دوره های مقدماتی، متوسطه، پیشرفته، عالی و ترجمه و همچنین کلاس های دوره های آزاد و آمادگی دانشگاه برگزار می شود.

در هر دوره سه ماهه، کلاس های آموزش زبان فارسی با بیش از 450 فارسی آموز در قالب 32 کلاس و در 12 مقطع مشغول فراگیری زبان فارسی هستند.

شایان ذکر است، نفرات ممتاز دوره های زبان فارسی در پایان هر دوره مورد تشویق قرار می گیرند و علاوه بر آن به فارغ التحصیلان دوره های آموزشی که دوره های مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و عالی را با موفقیت گذرانده و در امتحان جامع موفق به اخذ نمره بالاتر از هفتاد درصد شده باشند؛ گواهی تحصیلی اعطا می شود.

پایان خبر


نظر شما :