برگزاری امتحانات پایان‌دوره زمستان کلاس‌های زبان فارسی در عشق‌آباد

۲۸ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۹ کد : ۱۴۸۰ اخبار تصویری
تعداد بازدید:۲۷۵
امتحانات پایان‌دوره زمستان دوره‌های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در ترکمنستان و نمایندگی بنیاد سعدی در عشق‌آباد در محل رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد.
برگزاری امتحانات پایان‌دوره زمستان کلاس‌های زبان فارسی در عشق‌آباد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این امتحانات که به صورت دو مرحله کتبی و شفاهی برگزار شد، تعداد 380 فارسی‌آموز در آن شرکت داشتند. فارسی‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون با کسب نمره قبولی (حداقل 65 از 100 نمره) و سپس در صورت کسب نمره قبولی از آزمون شفاهی با اخذ گواهینامه پایان‌دوره آموزشی زبان و ادبیات فارسی فارغ‌التحصیل می‌شوند. میانگین دو نمره کسب شده در مرحله اول و دوم آزمون، رتبه علمی (عالی، خوب و متوسط) فارسی‌آموز را تعیین خواهد کرد.

فارسی‌آموزان در این دوره در 8 کلاس مقدماتی یک با 156 فارسی‌آموز، 5 کلاس مقدماتی دو با 79 فارسی‌آموز، متوسطه یک و دو و در مجموع 7 کلاس با 106 فارسی‌آموز، پیشرفته یک و دو 5 کلاس با 58 فارسی‌آموز، عالی یک و دو 2 کلاس با 36 فارسی‌آموز و 4 کلاس ترجمه با 40 فارسی‌آموز در مجموع بالغ بر 475 تن، مشغول آموزش زبان فارسی بودند.

فارسی‌آموزان در طول دوره‌ ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی، اعداد، واژه‌ها، جمله‌بندی‌های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی، دستور زبان فارسی (زمان‌ها، اجزای جمله)، متون ادبی شعر و نثر را در سطوح مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و عالی آموزش دیدند و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شرکت کردند.

فارسی‌آموزان، آموزش‌های تخصصی و تکمیلی خود را مانند آیین نگارش، ترجمه همزمان و ... در دوره‌های ترجمه فرا می‌گیرند و مواد امتحانی بر اساس متون و فصول ارایه شده، آماده و برای پاسخگویی در اختیار فارسی‌آموزان قرار می‌گیرد.

در طول دوره علاوه بر کلاس‌های جاری، نمایش فیلم، امتحان میان‌ترم کتبی و شفاهی، آزمون امتحان جامع، دوره دانش‌افزایی برای معلمان و ارایه مقاله و شعرخوانی در مناسبت‌های مختلف از سوی معلمان و فارسی‌آموزان از مجموعه برنامه‌های فارسی‌آموزان و معلمان بوده است.

پایان خبر


نظر شما :