نشست رایزن فرهنگی ایران در آتن با فارسی آموزان

۳۰ بهمن ۱۳۹۶ | ۱۵:۲۷ کد : ۱۴۲۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۸۶
نشستی با عنوان « زبان و ادبیات فارسی پس از انقلاب اسلامی» با حضور فارسی آموزان آتنی در محل رایزنی فرهنگی در این شهر برگزار شد.
نشست رایزن فرهنگی ایران در آتن با فارسی آموزان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این نشست دوستانه که با حضور علی محمد حلمی رایزن فرهنگی کشورمان و فراگیران زبان فارسی برگزار شد، ابتدا تصاویر زیبایی از ایران امروز توسط دو نفر از فارسی آموزان شرکت کننده در بازدیدهای فرهنگی هشتاد و چهارمین دوره دانش افزایی بنیاد سعدی به نمایش گذاشته شد و آنان توضیحاتی در این مورد ارایه کردند.

سپس رایزن فرهنگی ایران در آتن ضمن اشاره به دهه فجر و دستاوردهای انقلاب گفت : ایران کشوری بود که قبل از انقلاب تحت سلطه و استعمار کشورهایی همچون آمریکا بود وآنقدر برنظام شاهنشاهی سلطه داشت که هیچ گاه تصور نمی شد  از چنین کشوری که تحت نفوذ کامل غرب است چنین انقلاب بزرگی واقع شود  که پس از انقلاب کبیر فرانسه دومین انقلاب بزرگ تاریخ است.

حلمی در ادامه همچنین به ادبیات پس از انقلاب کرد و گفت: تفاوت عمده داستان های قبل و پس از انقلاب این بود که مضامین تازه ای جای مضامین قبلی را گرفت.  پوچی، بدبینی، بی بندوباری و ... قبل از انقلاب، جای خود را به جوش و خروش و فعالیت های مختلف اجتماعی و هنری و شور و زندگی داد و این موضوع روی نوشته ها، اشعار و داستانهای نویسندگان اثرگسترده ای داشته است.

وی همچنین در ادامه  افزود : ادبیات داستانی پس از انقلاب از نظر دانش و ارزش علمی و اجتماعی رشد چشمگیری کرد و نویسندگان سعی دارند با تالیف و تولید داستان ها و رمان های جذاب ارزش های انسانی و ملی را تقویت کنند.

بنا بر اعلام این خبر، پس از بخش سخنرانی، فارسی آموزان  به تماشای فیلم سینمایی ایرانی «به همین سادگی» با زیر نویس یونانی نشستند که بسیار مورد  استقبال آنان قرار گرفت.

پایان خبر

 


نظر شما :