با حضور نماینده معاون اول رییس جمهور؛

۱۰ آبان ۱۳۹۳ | ۰۹:۱۴ کد : ۱۳۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۳۷
کمیسیون دائمی بنیاد سعدی تشکیل شد
کمیسیون دائمی بنیاد سعدی با حضور رییس بنیاد سعدی و تمامی اعضا، به منظور بررسی موادی همچون نظام پرداخت ، استخدام و پیش بینی بودجه سال 94 تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در ابتدای جلسه غلامعلی حدادعادل با تاکید  ضرورت انجام فعالیت مستقل برای آموزش زبان فارسی در خارج از کشور اظهار کرد: آموزش زبان فارسی در جهان را نباید صرفا مفید فایده فرهنگی دانست، بلکه به همراه خود فواید اقتصادی زیادی خواهد داشت.
رییس بنیاد سعدی افزود: همانطور که اگر فردی زبان انگلیسی یا آلمانی را بهتر بداند برای کسب تجارب به سمت کشورهای این زبان ها خواهد رفت، درباره زبان فارسی نیز همین اتفاق می افتد، بنابراین هرچه زبان فارسی را مردم جهان بیشتر بیاموزند، ضمن تاثیرات مثبت سیاسی و فرهنگی و شناخت واقعی از ایران، به سمت تجارت با کشور ما روی خواهند آورد.
حدادعادل در این راستا به برنامه های بنیاد سعدی برای گسترش زبان فارسی اشاره کرد و گفت: ما ضمن رصد کشورهای دنیا برای رسیدن به چگونگی سریعتر گسترش زبان فارسی، در حال تدوین کتاب های جدید آموزش آسان زبان فارسی هستیم، همچنین در وبگاه بنیاد سعدی نیز آموزش مجازی زبان فارسی را راه اندازی خواهیم کرد تا سراسر دنیا بتوانند به راحتی و تنها از طریق وصل شدن به اینترنت زبان فارسی را فراگیرند.
بنابراین گزارش، خوشرو، نماینده معاون اول رییس جمهور در این جلسه نیز از مسولان بنیاد سعدی خواست تا هرچه سریعتر راههای آموزش زبان فارسی در فضای مجازی را فراهم کنند، همچنین از طریق نرم افزارهای تلفن همراه ابزاری نوین برای آموزش زبان فارسی طراحی شود.
دراین جلسه که نمایندگان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر امور خارجه، وزیر آموزش و پرورش، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) و جامعه المصطفی العالمیه(ص) حضور داشتند، از سوی سیدباقر سخایی، معاون اداری ومالی بنیاد سعدی و رییس جلسه، موضوعاتی همچون نظام پرداخت، استخدام کارمندان و پیش بینی بودجه سال 94 مطرح و مورد بررسی اعضا قرار گرفت.
بنیاد سعدی که با هدف گسترش زبان فارسی در جهان ایجاد شده، تحت نظارت ریاست عالیه رییس جمهور است و وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، امور خارجه، آموزش و پرورش عضو هیات امناء هستند و ریاست هیات امناء با معاون اول رییس جمهوری است.
پایان خبر

نظر شما :