برگزاری نشست ادبی «اندیشه‌های ادبی خیام» در استانبول

۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۸:۱۱ کد : ۱۳۳۵ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۰۴
نشست ادبی «اندیشه‌های ادبی خیام» در مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی استانبول، برگزار شد.
برگزاری نشست ادبی «اندیشه‌های ادبی خیام» در استانبول

نشست ادبی «اندیشه‌های ادبی خیام» در مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی استانبول، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت وابستگی فرهنگی ایران در استانبول، نخستین نشست از سلسله نشست‌های ادبی‌ با عنوان «خیام و اندیشه‌های او»، 24 آذرماه در مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی استانبول برگزار شد.

مینا رنجبری، مدرس مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی استانبول ضمن اشاره به زندگینامه خیام، این شاعر پُرآوازه ایران‌زمین، گفت: خیام معتقد بود اسرار خلقت چیزی نیست که ما بدانیم و هرچه ما در زمین از آن صحبت می‌کنیم، عمق ندارد و تنها وقتی پرده بیافتد بر ما  معلوم می‌شود که تا چه اندازه بی‌خبر بوده‌ایم.

وی افزود: به نظر می‌رسد، دیدگاه‌های فلسفی و پرسش‌های تأمل برانگیز وی دغدغه برخی از فلاسفه و اندیشمندان بزرگ جهان نیز بوده و به خیام منحصر نمی‌شود.

در ادامه این نشست، طرح پرسش و پاسخ برگزار و شرکت‌کنندگان به ارائه‌ دیدگاه‌ها و طرح پرسش‌های خود پرداختند.

در راستای این سلسه نشست‌های ادبی، جلسه بعدی نیز با عنوان «هستی در دیدگاه خیام و در سرزمین اناتولی» ششم دی‌ماه جاری در این مرکز، برگزار خواهد شد.

بنابر اعلام این خبر، مرکز آموزش زبان و ادبیات فارسی استانبول با برگزاری نشست‌های ادبی در قالب «درس گفتارها» برای فراگیران سطوح بالاتر، با محور قرار دادن مشاعیر ایرانی سعی در معرفی فرهنگ، زبان و ادبیات فارسی دارد.

پایان خبر


نظر شما :