معرفی ادبیات فارسی در بنیاد ایران‌شناسی مسکو

۲۷ آذر ۱۳۹۶ | ۱۶:۴۳ کد : ۱۳۳۲ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۵۰۲
نشست معرفی ادبیات فارسی با حضور علاقه مندان به زبان و ادبیات فارسی، در بنیاد ایران‌شناسی مسکو برگزار شد.
معرفی ادبیات فارسی در بنیاد ایران‌شناسی مسکو

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یوگنیا نیکی تنکو، استاد زبان و ادبیات فارسی در این نشست که به همت رایزنی فرهنگی ایران و نماینده بنیاد سعدی در روسیه برگزار شد، به معرفی تاریخچه ادبیات فارسی و آثار ممتاز ادبی مانند «شاهنامه» پرداخت.

وی ضمن تبیین گستره تاریخی ادبیات فارسی در منطقه ایران باستان و تأثیر آن بر کشورهای منطقه، ریشه‌های ادبیات فارسی را با معرفی شاعر حماسه‌سرای ایرانی و سراینده «شاهنامه» که برخی فردوسی را بزرگ‌ترین سراینده پارسی‌گو دانسته‌اند، برای علاقمندان به همراه تصاویری از نسخه‌های قدیمی شاهنامه تشریح کرد.

بنا بر اعلام این خبر، مرکز فرهنگی ایران وابسته به رایزنی فرهنگی کشورمان در راستای معرفی ادبیات فارسی برنامه‌ها و نشست‌های مختلفی را برای علاقمندان و به خصوص دانشجویان زبان فارسی برگزار می‌کند.

 گفتنی است نخستین برنامه  از سلسله نشست‌های ادبیات فارسی با استقبال بسیار خوب علاقه مندان برگزار شد. شعرای شهیر ایرانی همچون عمر خیام، فردوسی، حافظ، مولانا و سعدی، از جمله شخصیت‌هایی ادبی فارسی‌گو هستند که اکثر علاقمندان به ادبیات در روسیه با اشعار و آثار آنها آشنایند.

پایان خبر


نظر شما :