قدم های خوب بنیاد سعدی برای گسترش زبان فارسی در جهان

۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۸:۱۵ کد : ۱۲۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۰۸
رییس بنیاد سعدی گفت: با برنامه ریزی و جذب نیروهای متخصص سعی می کنیم برای تقویت آموزش زبان فارسی به خارجیان و گسترش زبان فارسی در جهان قدم های خوبی برداریم.
قدم های خوب بنیاد سعدی برای گسترش زبان فارسی در جهان

رییس بنیاد سعدی از برداشتن قدمهای خوب برای تقویت آموزش زبان فارسی به خارجیان و گسترش زبان فارسی در جهان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر غلامعلی حدادعادل در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب در گفت وگو با خبرنگار رادیو فرهنگ اظهار کرد: نمایشگاه کتاب امسال وضع خوبی دارد و مردم با علاقمندی مراجعه می کنند و ناشران هم استقبال خوبی کردند و جزء گرانی قیمت کتاب، مشکل عمده ای نیست.
وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه بنیاد سعدی مرکز گسترش زبان فارسی در جهان است، چه میزان گسترش زبان فارسی می تواند درافزایش مخاطبان کتاب های زبان فارسی نقش داشته باشد؟ گفت: بنیاد سعدی یکی از اقدامات خوب جمهوری اسلامی ایران برای تقویت بنیه پشتیبانی دولت از آموزش زبان فارسی به غیر ایرانی ها و همچنین به نسل های دوم و سوم ایرانیان مقیم خارج از کشور است.
حدادعادل با بیان اینکه بنیاد سعدی حدود یکسال است که کار خود را عملا شروع کرده، افزود: ما با برنامه ریزی و جذب نیروهای متخصص و همچنین با معرفی این بنیاد به مراکز آموزش زبان فارسی سعی می کنیم قدمهای خوبی برای تقویت آموزش زبان فارسی به خارجیان و گسترش زبان فارسی در جهان برداریم.
 
این نماینده مجلس شورای اسلامی نقش رادیو فرهنگ را نیز در گسترش زبان فارسی بسیار موثر دانست و گفت: رادیو فرهنگ شنوندگان زیادی دارد و مورد احترام اهل فرهنگ است، ضمن آنکه امسال را سال حمایت از زبان فارسی اعلام کرده است که از این بابت باید تشکر کنیم.


نظر شما :