آغاز کلاس آزاد آموزش زبان فارسی در قزاقستان

۳۰ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۱ کد : ۱۲۲۹ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۲۴
کلاس آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی، با حضور سید جواد جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی کشورمان در دانشگاه دخترانه ژنپو قزاقستان، آغاز شد.
آغاز کلاس آزاد آموزش زبان فارسی در قزاقستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه کلاس آزاد آموزش زبان فارسی، 27 مهرماه با حضور سید جواد جلالی‌کیاسری، وابسته فرهنگی ایران در آلماتی قزاقستان و 26 تن از فارسی‌آموزان در دانشگاه دخترانه ژنپو، برگزار شد.

جلالی‌کیاسری در سخنانی، با اذعان اینکه فارسی، زبان صلح و دوستی است خطاب به فارسی‌آموزان گفت: در جهان معنوی، همه زبان‌ها ارزشمند هستند، اما زبان فارسی، بسیار شیرین و زبان صلح و دوستی و مهربانی است. وقتی زبان فارسی را یاد می‌گیرید، با دنیایی از ارزش‌های معنوی، فرهنگ و هنر و تمدن ایرانی آشنا می‌شوید.

وابسته فرهنگی کشورمان در آلماتی ادامه داد: ایران یکی از قدیمی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌آید که دارای تاریخ و تمدن باستانی است. ایرانی‌ها نیز، قزاقستان را کشوری پهناور و با فرهنگ می‌دانند.

وی به پیوندهای تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و قزاقستان اشاره کرد و افزود: همانگونه که قزاقستان، بزرگترین کشور در آسیای مرکزی است، ایران هم بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشور در خاورمیانه و منطقه جنوب غربی قاره کهن آسیا به حساب می‌آید.

جلالی‌کیاسری ضمن اشاره به تألیف کتاب «آموزش زبان فارسی برای نوآموزان قزاق» توسط روزا صادیق آوا گفت: این کتاب با ویرایش بنده چاپ و برای توسعه و ترویج آموزش زبان فارسی در مراکز آموزش زبان فارسی، توزیع شده است.

پس از آن، خانم روزا صادیق آوا، استاد زبان فارسی به برنامه و شیوه تدریس زبان فارسی برای فارسی‌آموزان قزاقی اشاره کرد و خواستار تجدید چاپ کتاب «آموزش زبان فارسی برای نوآموزان قزاق» شد.

این مراسم با طرح پرسش و پاسخ میان فارسی‌آموزان و وابسته فرهنگی کشورمان درباره پیوندهای مشترک دو ملت ایران و قزاقستان و تأکید بر شرکت فارسی‌آموزان در المپیاد زبان فارسی، به پایان رسید.

بنابر اعلام این خبر، دوره‌های آزاد آموزش زبان فارسی، غیر از دانشگاه ژنپو در دانشگاه آبلای خان و الفارابی نیز با حمایت مالی و آموزشی وابستگی فرهنگی ایران برگزار می‌شود.

پایان خبر


نظر شما :