در زبان فارسی اندیشه های انسان دوستانه موج می زند

۰۸ شهریور ۱۳۹۳ | ۰۸:۱۰ کد : ۱۲۱ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۳۱
رییس بنیاد سعدی گفت: زبان فارسی، زبان یک فرهنگ و تمدن کهن است و زبان آموزان درهای یک جهان جدید را به روی خود باز کرده اند.
در زبان فارسی اندیشه های انسان دوستانه موج می زند

رییس بنیاد سعدی گفت: زبان فارسی، زبان یک فرهنگ و تمدن کهن است و زبان آموزان درهای یک جهان جدید را به روی خود باز کرده اند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی و به نقل ازخبرگزاری فارس، دکتر غلامعلی حداد عادل در اختتامیه هشتادویکمین دوره دانش افزایی زبان فارسی اظهار کرد: شنیده‌اید که می‌گویند هرکس به اندازه زبان‌هایی که می‌داند در جهان‌های مختلف زندگی می‌کند پس هرچه بیشتر زبان بدانیم در جهان‌های بیشتری زندگی خواهیم کرد. شما زبان‌آموزان زبان فارسی درهای یک جهان جدید را به روی خود باز کرده‌اید زیرا زبان فارسی، زبان یک فرهنگ و تمدن کهن است.

 وی افزود: زبان فارسی امروز، پدری به نام فارسی میانه و پدربزرگی به نام فارسی باستان داشته است. فارسی‌ای که امروز سه ملت ایران، افغانستان و تاجیکستان صحبت می‌کنند، زبانی است که بعد از اسلام در ایران گسترش یافت و نزدیک به 1200 سال سابقه ادبی دارد. این زبان، زبانی است که شاعری بزرگ به نام فردوسی اثری گرانقدر و حماسی به نام شاهنامه را با آن به وجود آورده است.

وی گفت: شگفت این است که مردم کوچه و بازار، شعر هزار سال پیش را می‌خوانند، می‌فهمند و از آن لذت می‌برند بنابراین شما با آموختن زبان فارسی کلیدی یافته‌اید که با فرهنگ ایرانی آشنا می‌شوید.

رئیس بنیاد سعدی گفت: فرهنگ ایرانی فرهنگ خداپرستی است و مردم ایران همیشه دیندار بوده‌اند. در زبان فارسی اندیشه‌های انسان دوستانه موج می‌زند و از دیرباز این اندیشه‌ها جاذبه داشته است.

وی تصریح کرد: فایده آموختن زبان فارسی، فقط آشنایی با گذشته این سرزمین نیست؛ ایران امروز یک کشور دارای امنیت، با ثبات و رو به پیشرفت است و در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی یک کشور با نشاط است بنابراین شما با آموختن زبان فارسی می‌توانید با مردم ایران ارتباط برقرار کنید.

حداد عادل با بیان اینکه « بنیاد سعدی یک سال و نیم است که کار خود را آغاز کرده »، افزود: در بنیاد سعدی سعی بر این است تا با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی خدمات بهتری به فارسی آموزان در جهان ارائه کنیم.

وی ادامه داد: وبگاه بنیاد سعدی حلقه اتصال و ارتباط میان ما با شما خواهد بود و هر مشکلی در حوزه زبان فارسی داشتید با ما در میان بگذارید تا ما شما را راهنمایی کنیم. علاوه بر این، ده‌ها وبگاه فارسی داریم که می‌توانید از آنها کمک بگیرید. وبگاه فرهنگستان زبان و ادب فارسی یکی از همین دسترسی‌ها است بعلاوه که شاعران و نویسندگان ایرانی اکثرا در فضای مجازی فعالیت دارند.

وی خطاب به دانشجویان و استادان زبان فارسی گفت: بنیاد سعدی خانه شما است و اگر به ایران آمدید حتما به بنیاد سعدی سر بزنید.

 


نظر شما :