مراسم جشن اعطای گواهی پایان دوره زبان آموزان فارسی در قطر

۱۰ خرداد ۱۳۹۳ | ۰۸:۰۷ کد : ۱۱۷ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۹۲
گواهینامه پایان دوره اول آموزش زبان فارسی در قطر طی مراسمی با حضور معاون اداری و مالی بنیاد سعدی به زبان آموزان اهداء شد.

گواهینامه پایان دوره اول آموزش زبان فارسی در قطر طی مراسمی با حضور سیدباقر سخایی، معاون اداری و مالی بنیاد سعدی به زبان آموزان اهداء شد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در قطر، در ابتدای مراسم خالقی راد، رایزن فرهنگی ایران در قطر گزارشی از روند آموزشی زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ارائه کرد.
وی در ادامه به معرفی بنیاد سعدی پرداخت و افزود: با توجه به تخصصی بودن آموزش زبان، لازم است یک نهاد تخصصی کلیه امور مربوط به آن را پی گیری کند و  از آنجایی که زبان کلید ورود به فرهنگ و تمدن هر کشوری است، لذا با تشکیل بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته است.
در ادامه این نشست، سخایی، معاون اداری و مالی بنیاد سعدی ضمن برشمردن اهداف تشکیل این بنیاد به سابقه آموزش زبان فارسی در خارج از کشور پرداخت.
وی همچنین به تجربیات سایر کشورها در امر آموزش زبان پرداخت و به موسساتی نظیر گوته و سروانتس اشاره کرد و گفت:  با تشکیل بنیاد سعدی در ایران به عنوان متولی اصلی آموزش زبان فارسی در خارج از کشور، شاهد شکوفایی بیشتر این بخش در آینده خواهیم بود.
سخایی در ادامه از زبان آموزان خواست مشکلات و یا پیشنهادات خود را در خصوص کلاسهای زبان فارسی جهت انتقال به بنیاد سعدی مطرح نمایند.
در ادامه این نشست چند تن از فارسی آموزان به زبان فارسی به بیان پیشنهادات خود پرداختند که از مهمترین آنها پیشنهاد حضور در کلاس های فشرده زبان فارسی در ایران و همچنین لزوم تدوین کتاب آموزشی زبان فارسی ویژه عرب زبانها می تواند ذکر کرد.
در پایان گواهی پایان دوره توسط معاون بنیاد سعدی به زبان آموزان اهداء شد.


نظر شما :