پایان سیزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در اتیوپی

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۷ کد : ۱۱۵۰ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۵۲
سیزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی در رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی، پایان یافت.
پایان سیزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی در اتیوپی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین اختتامیه سیزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی با حضور سیدحسن حیدری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در آدیس آبابا و نماینده بنیادسعدی ، کاردار سفارت ایران، رییس مؤسسه آموزشی توریسم اتیوپی (CTTI) و جمعی از مدیران و اساتید مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه آدیس آبابا در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در اتیوپی، برگزار شد.

این مراسم با پخش کلیپی از فعالیت‌های اجتماعی و علمی بانوان ایرانی آغاز و با سخنان حیدری، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی درباره اهمیت و جایگاه زبان فارسی در اتیوپی و تمدن کهن ایران‌زمین ادامه یافت.

وی در سخنانی، با تأکید بر ضرورت توسعه و تداوم روابط فرهنگی بین ایران و اتیوپی گفت: بر اساس تحقیقات معتبر باستان‌شناسی، ایران قدیمی‌ترین کشور جهان است که در 3 هزار و 900 سال پیش از میلاد مسیح ایجاد شده است.

حیدری با اشاره به تاریخ کهن و میراث ماندگار ایران، خطاب به فارسی‌آموزان و ایران‌شناسان گفت: دانستن زبان فارسی و شناخت چنین کشوری نه تنها شما را در دستیابی به تاریخ و تمدنی دیرین و کهن یاری می‌کند، بلکه برای شناخت بهتر اشتراکات تمدن پارس و آکسوم نیز، کمک خواهد کرد.

در ادامه این مراسم، آرکا ابوتا، استاد ایران‌شناس اتیوپی در سخنان خود، ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی ایران، به استقبال بی نظیر دانشجویان و متقاضیان این دوره اشاره کرد.

پس از آن، کاظم بیات، استاد جدید زبان فارسی به برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی در رایزنی فرهنگی ایران در اتیوپی اشاره کرد و گفت: به زودی دوره متوسطه آموزش فارسی با شیوه‌ای نوین در محل رایزنی فرهنگی ایران آغاز می‌شود که فارسی‌آموزان با گذراندن این مرحله، توانایی کاریابی و استخدام در حوزه‌های اقتصادی و تجاری ایران در اتیوپی را کسب خواهند کرد.

این مراسم با ارایه مقالات دانشجویان ایرانشناسی و همچنین، اعطای گواهینامه قبولی فارغ‌التحصیلان رشته زبان فارسی و ایرانشناسی به پایان رسید.

پایان خبر


نظر شما :