بررسی ادبیات معاصر ایران در باکو

۲۶ مهر ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۲ کد : ۱۱۴۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۲۸۵
ادبیات معاصر داستانی ایران با حضور مصطفی مستور، از نویسندگان برجسته کشورمان در موزه صمد ورغون باکو، نقد و بررسی شد.
بررسی ادبیات معاصر ایران در باکو

ادبیات معاصر داستانی ایران با حضور مصطفی مستور، از نویسندگان برجسته کشورمان در موزه صمد ورغون باکو، نقد و بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، کارگاه نقد و بررسی ادبیات داستانی ایران، 23 مهرماه با حضور اصغر فارسی، رایزن فرهنگی جموری اسلامی ایران در باکو و مصطفی مستور، از نویسندگان برجسته کشورمان و جمعی از علاقمندان ادبیات داستانی ایران در محل موزه صمد ورغون باکو، برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی، خانم نوشابه وکیل اوا، مدیر موزه صمد ورغون باکو ضمن استقبال از رایزن فرهنگی کشورمان و مصطفی مستور از همکاری رایزنی فرهنگی ایران در باکو جهت برگزاری این کارگاه آموزشی، تشکر و قدردانی کرد.

در ادامه، فارسی، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی، به جایگاه ادبیات داستانی کشورمان اشاره و مطالبی را در خصوص اهمیت مراودات بین شخصیت‌های فرهنگی و ادبی بین دو کشور بیان کرد.

همچنین در این مراسم، سلیم بابولا اغلو، رییس مرکز ترجمه و چاپ ادبی اظهار کرد: ما با خواندن کتاب «خانه دوست کجاست» با یک سوم ادبیات معاصر ایران آشنا می‌شویم.

مصطفی مستور، نویسنده ادبیات معاصر کشورمان با ابراز خرسندی از حضور در این مراسم گفت: در یک محیطی هستم که بوی شعر می‌دهد و در خانه شاعری هستم که اشعاری بسیار با ارزشی از خود به ارمغان و یادگار گذاشته است.

وی در ادامه سخنان خود، سبک‌های شعر و داستان‌نویسی و همچنین، ویژگی‌های شعر و داستان معاصر را بیان کرد.

پایان خبر


نظر شما :