همکاری بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ برای آموزش زبان فارسی در جهان

۲۶ تیر ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۹ کد : ۱۱۱۴ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۳۱
رییس بنیاد سعدی درباره همکاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص اشاعه آموزش زبان فارسی در کشورهای مختلف گفت: این همکاری در حال حاضر به بهترین شکل ممکن وجود دارد.
همکاری بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ برای آموزش زبان فارسی در جهان

رییس بنیاد سعدی درباره همکاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در خصوص اشاعه آموزش زبان فارسی در کشورهای مختلف گفت: این همکاری در حال حاضر به بهترین شکل ممکن وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، غلامعلی حدادعادل، رییس بنیاد سعدی و عضو شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، یکشنبه 25 تیرماه از کلاس‌های آموزشی هشتاد‌وچهارمین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه علامه طباطبایی بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید خود درباره همکاری بنیاد سعدی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی‌های فرهنگی ایران در خارج از کشور در خصوص اشاعه آموزش زبان فارسی در کشورهای مختلف گفت: این همکاری در حال حاضر به بهترین شکل ممکن وجود دارد.

وی افزود: در خارج از کشور معلمان ما زیر نظر رایزنی‌های فرهنگی انجام وظیفه می‌کنند. بنیاد سعدی در خارج از ایران، شعبه مستقل و نمایندگی مستقل ندارد. همچنین این بنیاد از نظر سیاست‌های کلی و طبق اساسنامه‌ای که برای آن تدوین شده است، مطابق با سیاست‌های کلی شورای عالی سازمان فرهنگ و ارتباطات فعالیت می‌کند.

رییس بنیاد سعدی همچنین در خصوص تأثیرات برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور فارسی‌آموزان سراسر جهان در ایران، گفت: بنیاد سعدی که وظیفه آموزش و گسترش زبان فارسی در جهان را به عهده دارد، هر ساله دوره‌های متعددی در داخل و خارج از کشور برای فارسی‌آموزان خارجی برگزار می‌کند. برای نمونه سال گذشته در داخل ایران حدود 30 دوره دانش‌افزایی را برگزار کردیم و یکی از این دوره‌های داخلی، دوره‌های طولانی مدت تابستانی است.

حدادعادل ادامه داد: امسال و در تابستان 96 بیش از 140 فارسی‌آموز از 44 کشور جهان به ایران آمده‌اند تا در مدت یک ماه، دانش خود در زبان فارسی را ارتقا دهند. این فارسی‌آموزان در سطح پیشرفته هستند که به ایران دعوت شده‌اند که هم زبان و هم ادبیات را بیاموزند.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با خبرنگار سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، با بیان اینکه امسال هم مانند سال گذشته از امکانات دانشگاه علامه طباطبایی برای برگزاری این دوره استفاده می‌کنیم، اظهار کرد: فارسی‌آموزان حاضر در دوره دانش‌افزایی صبح تا ظهر در کلاس‌های درس حضور دارند و بعد از ظهر را عموماً به بازدید از مناطق تهران می‌گذرانند. همچنین سفر به اصفهان و کاشان برای آنها برنامه‌ریزی شده است.

حدادعادل در پایان با گفتن اینکه اکثر فارسی‌آموزان شرکت‌کننده در هشتادوچهارمین دوره دانش‌افزایی در دو سطح متوسط و پیشرفته قرار دارند، گفت: هدف کلی برگزاری این دوره‌ها این است که فارسی‌آموزان با شرکت در آن هم آموزش زبان و ادبیات فارسی ببینند و هم با جامعه و فرهنگ ایران آشنا شوند و در نهایت قدرت زبان فارسی آنان در محیط ایران رشد کند.

بنا بر اعلام این خبر، هشتاد‌وچهارمین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی 12 تیر به همت بنیاد سعدی و همکاری نمایندگی‌های فرهنگی کشورمان در خارج از کشور در دانشگاه علامه طباطبایی (ره) آغاز شد. این دوره با حضور بیش از 140 نفر از فارسی آموزان خارجی از ۴۴ کشور جهان به مدت یکماه برگزار می‌شود.

پایان خبر


نظر شما :