500 درخواست از 28 کشور جهان برای حضور در دوره‌ دانش‌افزایی بنیاد سعدی

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ | ۰۸:۰۸ کد : ۱۱ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۱۲۶۸
خبرگزاری تسنیم: معاون علمی و پژوهشی بنیاد سعدی از ارسال 500 درخواست از 28 کشور جهان برای حضور در هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی که مرداد سال جاری در تهران برگزار می‌شود‌، خبر داد.
500 درخواست از 28 کشور جهان برای حضور در دوره‌ دانش‌افزایی بنیاد سعدی
 
رضا مراد صحرایی معاون علمی و پژوهشی بنیاد سعدی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم،‌ از دریافت درخواست برای حضور در هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی از28 کشور خبر داد و گفت:‌ تاکنون قریب به 500 درخواست دریافت کرده‌ایم که در حال بررسی است و از این میان بر اساس اولویت‌ها و معیارهای مورد نظر 250 درخواست را پاسخ خواهیم داد.
وی ادامه داد:‌ 80 درصد ظرفیت حضور در دوره دانش‌افزایی با دانشجویان و 20 درصد باقی مانده متعلق به اساتید خواهد بود،‌ امسال مهمترین تفاوت با دوره‌های گذشته برگزاری دوره در تهران است،‌ دوره پیش از این سال‌ها در قزوین برگزار می‌شد و امسال دوباره به تهران بازگشته است.
صحرایی تصریح کرد:‌ تفاوت دیگر تغییر گسترده در برنامه‌های آموزشی و فرهنگی است، ما سعی کردیم 80 درصد برنامه‌های آموزشی را صبح پیش‌بینی کرده و عصرها را به بازدید از مکان‌های مختلف شهری بپردازیم،‌ این بازدید‌ها بر اساس جذابیت‌ها در همه ابعاد اقتصادی، سیاسی،‌ دینی،  فرهنگی و تمدنی است. در انتهای دوره هم دانش‌آموختگان سفری به اصفهان خواهند داشت.
وی با اشاره به شبکه مجازی دانش‌آموختگان زبان فارسی بنیاد سعدی که سال گذشته راه‌اندازی شد،‌ گفت:‌ این شبکه هم‌اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می‌دهد و تمامی شرکت‌کنندگان در این دوره نیز یک ماه پیش از حضور در ایران عضو این شبکه شده و مقدمات آشنایی با ایران و دوره برایشان برنامه‌ریزی می‌شود.
صحرایی با اشاره به منابعی که قرار است در این دوره تدریس شود،‌ گفت:‌ در این دوره چند جلد به منابع دوره اضافه خواهد شد‌.
انتهای پیام/

نظر شما :