سال تحصیلی مرکز آموزش زبان فارسی در آنکارا آغاز شد

۰۶ مهر ۱۳۹۳ | ۰۷:۰۱ کد : ۱۰۸ رویدادهای پیش رو
تعداد بازدید:۳۰۵
سال تحصیلی جدید مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا، روز اول مهر، طی مراسمی با حضور سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، اساتید زبان فارسی و دانشجویان فارسی‌آموز آغاز شد.

سال تحصیلی جدید مرکز آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در آنکارا، روز اول مهر، طی مراسمی با حضور سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، اساتید زبان فارسی و دانشجویان فارسی‌آموز آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی در نخستین روز از شروع سال تحصیلی جدید، جلسه‌ی افتتاحیه‌ی کلاس‌ها و کارگاه آموزشی زبان و ادبیات فارسی، با حضور مدرسین کلاس‌ها در محل رایزنی برگزار شد.

ابراهیم فتح‌الهی، سرپرست رایزنی فرهنگی ایران در ترکیه، در این مراسم به اهمیت استانداردسازی متون درسی و ضرورت آشنایی مدرسین با آخرین متدهای روش تدریس اشاره کرد و گفت: در انتخاب مدرسین مرکز، تناسب رشته‌ی تحصیلی و سوابق تدریس اهمیت دارد. علاوه بر آن سعی می‌شود تا از دانشجویان دکتری که مسلط به زبان ترکی نیز باشند استفاده شود و در آخر هر سال تحصیلی، راندمان کار هر یک از مدرسین براساس ماندگاری تعداد دانشجو در کلاس و ارتقای آنها به کلاس بعدی سنجیده می‌شود.

فتح‌الهی در سخنان خود افزود: دو هدف عمده در کلاس‌های مرکز آموزش زبان فارسی در آنکارا پی‌گیری می‌شود؛ آموزش زبان فارسی با آخرین متدها و همچنین آشنا کردن دانشجویان با فرهنگ و تمدن ایران.

وی ادامه داد: بنابراین کتاب‌های درسی بر اساس این دو هدف تألیف می‌شود؛ در عین حال آخرین متدهای آموزش زبان به غیر صاحبان آن زبان با استفاده از منابع مختلف تخصصی و برگزاری جلسات کارشناسی در تألیف کتاب‌های درسی مرکز رعایت می‌شود. پس مدرسین مرکز نیز باید آشنایی لازم با متدهای پیشرفته‌ی تدریس و روان‌شناسی یادگیری را داشته باشند.

 

بنا بر اعلام این خبر، در این جلسه از مدرسین خواسته شد که درباره‌ی شناسایی و تقویت زمینه‌های اشتراکات فرهنگی دو کشور ایران و ترکیه بکوشند و گنجینه‌ی چند هزار لغت مشترک ترکی و فارسی را مورد استفاده قرار دهند.


نظر شما :