اخبار تصویری - آرشیو

تقویت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ها از مهم ترین برنامه های ما خواهد بود

تقویت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه ها از مهم ترین برنامه های ما خواهد بود

محسن آشوری، وابسته فرهنگی منتصب جمهوری اسلامی ایران در حیدر آباد هند، با بیش از 25 سال سابقه فعالیت در حوزه های مختلف فرهنگی، به زودی به این کشور اعزام خواهد شد. در بین گستره برنامه های فرهنگی پیش رو، یکی از وظایف ایشان آموزش و گسترش زبان فارسی در این منطقه است که با توجه به پیشینه و نقش زبان فارسی در فرهنگ و ادبیات هند، فعالیت برای احیای جایگاه زبان فارسی در این منطقه، از درجه اهمیت بسزایی برخوردار است. در این خصوص با ایشان گفت و گویی داشته ایم که در ادامه می خوانید:

ادامه مطلب
آرزوی  وزیر ارتباطات و اهالی فرهنگ برای زبان فارسی در نشست خبری بنیاد سعدی

آرزوی وزیر ارتباطات و اهالی فرهنگ برای زبان فارسی در نشست خبری بنیاد سعدی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نشست خبری آغاز ششمین سال فعالیت بنیاد سعدی، طی یادداشتی به یادگار نوشت: با آرزوی کسب سهم حداقل ۴ درصد از محتوای وب در دنیا برای خط و زبان فارسی.

ادامه مطلب
رونمایی از نخستین کتاب آموزش زبان فارسی برای دانمارکی ها

رونمایی از نخستین کتاب آموزش زبان فارسی برای دانمارکی ها

نسخه دانمارکی کتاب آموزش زبان فارسی«گام اوّل»، تالیف بنیاد سعدی، که از سوی دانشگاه علامه طباطبائی انتشار و توسط دانشگاه کپنهاگ ترجمه و در دانمارک منتشر شده است، در محل اقامت سفیر جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

ادامه مطلب
از کتاب های نویسنده  برجسته تونسی در خصوص سفر به ایران رونمایی شد

از کتاب های نویسنده برجسته تونسی در خصوص سفر به ایران رونمایی شد

آیین رونمایی از کتاب‌های «پیوند حماسه و شرافت ایران و سوریه» و نیز کتاب «رحله بألف رحله» به قلم منی بعزاوی، نویسنده تونسی در محل غرفه سازمان فرهنگ و ارتباطات و با حضور معاون امور بین الملل بنیاد سعدی برگزار شد.

ادامه مطلب