|
نوع خبر 
 
 
آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
چهلمین دوره آموزش زبان و ادبیات فارسی به همت مرکز فرهنگی کشورمان در لاذقیه، آغاز شد.
آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، چهلمین دوره آموزش زبان فارسی ویژه فصل زمستان طی مراسمی با حضور فارسی‌آموزان سطح یک، دو، سه و چهار به همت مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، آغاز شد.
 
این مراسم با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید توسط شیخ احمد وطفه از قاریان علوی معروف در لاذقیه آغاز شد، سپس نادر آزاد، وابسته و مدیر مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه طی سخنانی، از زبان به عنوان ابزاری برای شناخت دیگر ملت‌ها و اقوام یاد کرد.
 
وی ضمن بیان فعالیت‌های مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه به تدریس زبان فارسی با بکارگیری از بهترین اساتید موجود سوری اشاره کرد.
 
نادر آزاد به حضور اساتید برجسته در دوره آموزش زبان فارسی اشاره کرد و برخی ویژگی‌های مهم زبان فارسی را نام برد.
 
مدیر مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه همچنین، از فارسی‌آموزان خواست تا فراگیری این زبان را جدی گرفته و با تمرین مستمر و کوشش فراوان و بکارگیری وسایل کمک آموزشی نظیر لوح‌های فشرده‌ای که این مرکز فرهنگی در اختیار ایشان قرار می‌دهد، این زبان را خیلی خوب فراگیرند.
 
وی تأکید کرد: اگر فارسی‌آموزی در این دوره، دارای تسلط کافی در مکالمه باشد، برای شرکت در دوره آموزشی دانش‌افزایی در ایران انتخاب و اعزام می‌شود.
 
رانا جونی، از اساتید زبان فارسی مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره کرد و گفت: مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه به جز فعالیت در زمینه گسترش زبان فارسی در منطقه، در زمینه اعزام گروه‌ها و تبادلات فرهنگی و بویژه بورس‌های تحصیلی برای واجدان شرایط نیز بسیار فعال است.
 
وی همچنین، ایران را کشوری دارای تمدنی بزرگ خواند و افزود: ما بر اهمیت حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه واقفیم.
 
انتهای پیام/
يکشنبه 26 دى 1395  15:15

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  8:30:44
تعداد بازديد از اين خبر : 2837
کدخبر : 973

کليد واژه هاي مرتبط : لاذقیه سوریه ایران بنیاد سعدی آموزش فارسی رایزنی فرهنگی سازمان فرهنگ ارتباطات اسلامی  ;