|
نوع خبر 
 
 
بنیاد سعدی برگزار می‌کند؛
سومین گردهمائی موسسه‌های فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان
بنیاد سعدی، سومین گردهمایی موسسه‌های فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان را با همکاری بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌کند.
سومین گردهمائی موسسه‌های فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، اظهار کرد: این گردهمایی همچون دو دوره قبل، با هدف آشنایی موسسات فعال در حوزه آموزش زبان فارسی با ظرفیت‌ها و توانمندی‌های یکدیگر و نیز بررسی مهم‌ترین فعالیت و دستاوردهای اخیر، 20 دی ماه برگزار خواهد شد.

صحرایی افزود: در این گردهمایی که نمایندگان بیش از 35 مجموعه فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان حضور خواهند داشت، چهار نشست تخصصی با موضوعاتی همچون «تولید محتوا و استاندارسازی آزمون‌ها»، «برنامه‌ریزی آموزش زبان فارسی و ایران‌شناسی در جهان»، «راه‌کار‌های جذب مخاطبان خارجی و پیشگیری از تعطیلی کرسی‌های آموزش زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی در جهان» و «آموزش مجازی زبان فارسی و ایران‌شناسی» برگزار می‌شود.

وی با اشاره به تفاوت‌های گردهمایی امسال با دو سال گذشته، گفت: از جمله این موارد، همکاری و مشارکت بنیاد ایرانشناسی است که با برگزاری این گردهمایی در محل بنیاد ایران‌شناسی و برپایی جشنواره همزمان آیین‌های زمستانی ایران، با بنیاد سعدی همراهی و همکاری می‌کند.

صحرایی با بیان اینکه از موسسه‌ها و مجموعه‌های فعال در حوزه آموزش زبان فارسی در جهان برای حضور در این گردهمایی دعوت به عمل آمده، اظهار کرد: وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم، سازمان صدا و سیما، مرکز آموزش از راه دور صبا، انجمن علمی زبان و ادبیات زبان فارسی، پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، انجمن زبانشناسی ایران، موسسه فرهنگی مهدوی، مرکز آموزش زبان فارسی همدان، جامعه الزهرا و موسسه گسترش و فرهنگ اندیشه فارسی، انتشارات سمت و آستان قدس رضوی، از جمله مدعوین این گردهمایی یک روزه هستند.

وی افزود: همچنین نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح، دانشگاه امام حسین (ع)، دانشگاه تهران، دانشگاه الزهرا، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه اهل بیت (ع) تهران، دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین، دانشگاه اصفهان، دانشگاه امام رضا (ع)، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشگاه شیراز ، جامعه المصطفی العالمیه و جهاد دانشگاهی دیگر مدعوین سومین گردهمایی موسسه‌های فعال در آموزش زبان فارسی در جهان هستند.

معاون آموزش پژوهش بنیاد سعدی خاطرنشان کرد: بنیاد سعدی از تعدادی دانشگاه‌ خارجی نیز که در حوزه آموزش زبان فارسی فعال هستند، دعوت کرده است که نمایندگان خود را به این گردهمایی اعزام خواهند کرد.

پایان خبر/

چهارشنبه 8 دى 1395  16:47
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  19:15:45
تعداد بازديد از اين خبر : 2214
کدخبر : 943

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی رضامراد صحرایی گردهمایی موسسه فعال حوزه آموزش فارسی جهان ایرانشناسی saadi foundaiton Iran Persian  ;