|
نوع خبر 
 
 
تشویق دانش آموزان قرقیزی به فراگیری زبان فارسی پس از سفر رییس جمهور قرقیزستان به ایران
رییس مدرسه چنگیز آیتماتف در بیشکک در بازدید رایزن فرهنگی کشورمان از کلاس فارسی این مدرسه، گفت: پس از سفر رییس جمهورمان به ایران، والدین فرزندانشان را بیش از گذشته به فراگیری زبان فارسی تشویق می کنند.
تشویق دانش آموزان قرقیزی به فراگیری زبان فارسی پس  از سفر رییس جمهور قرقیزستان به ایران
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، علی حکیم پور، رایزن فرهنگی کشورمان و نماینده بنیاد سعدی درقرقیزستان ضمن بازدید از کلاس زبان فارسی در مدرسه «چنگیز آیتماتف»، با ابراز خرسندی از فراگیری زبان فارسی توسط دانش‌‌آموزان قرقیزی، گفت: ما علاقمند به گسترش روابط اقتصادی، فرهنگی و سیاسی بین دو کشور ایران و قرقیزستان هستیم چراکه با افزایش همکاری‌های دو کشور، زمینه پیشرفت شما فارسی‌آموزان نیز فراهم خواهد شد.
 
نماینده بنیاد سعدی در ادامه این مژده را به دانش‌آموزان داد که در آینده نزدیک مسابقه علمی ـ آموزشی میان دانش‌آموزان زبان فارسی مدارس قرقیزستان برگزار می‌شود.
 
همچنین خانم دیلارا کنجایوا، رییس مدرسه چنگیز آیتماتف نیز از حمایت‌های رایزنی فرهنگی ایران در قرقیزستان تشکر کرد و گفت: اکنون دانش‎‌آموزان با علاقه‌ زیادی زبان فارسی را یاد می‌گیرند، حتی والدین آنان بعد از سفر رئیس جمهور قرقیزستان به ایران، فرزندانشان را بیشتر برای انتخاب زبان فارسی تشویق می‌کنند. به طوری که اکنون 16 کلاس درس برای ارائه واحد زبان فارسی  به دانش آموزان داریم.
 
وی افزود: سه سال پیش دانش‌آموزان زبان فارسی مدرسه ما در مراسم پیروزی انقلاب اسلامی ایران در قرقیزستان برنامه خوبی اجرا کردند که امسال هم آمادگی داریم آن را تکرار کنیم.
 
در این مراسم همچنین فارسی‌آموزان مدرسه نیز چند قطعه سرود ایرانی و فارسی اجرا کردند.
 
 
پایان خبر/
دوشنبه 6 دى 1395  13:52

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  2:27:47
تعداد بازديد از اين خبر : 1912
کدخبر : 939

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی ایران قرقیزستان بیشکک مدرسه چنگیز آیتماتف والدین تشویق رییس جمهور Iran Persian Bishkek saadifoundation  ;