|
نوع خبر 
 
 
دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی مردم کشورهای مختلف را متحد می‌کند
فارسی‌آموز اهل کشور بلاروس، گفت: برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی، مردم کشورهای مختلف را با یکدیگر متحد می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، «کاتیا شِبِکا»، فارسی‌آموز اهل کشور بلاروس و دانشجوی سال سوم دانشگاه دولتی این کشور که در هشتاد و سومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی در تابستان سال جاری حاضر بود، پس از بازگشت به کشورش در یادداشتی از سفر خود به ایران با ابراز خوشحالی از این سفر، گفت: در ایران همیشه احساس امنیت می‌کردیم و مردم مهربان و مهمان‌نواز ایران همیشه به ما پیشنهاد کمک می‌کردند.

کاتیا اظهار داشت: ما با حضور در دوره دانش‌افزایی توانستیم زبان فارسی را بهتر بشناسیم و اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ ایران کسب کنیم و دوستان جدیدی از کشورهای مختلف پیدا کنیم؛ برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی، مردم کشورهای مختلف را متحد می‌کند و این خیلی خوب است.

این دانشجوی زبان و ادبیات فارسی، افزود: کتاب‌هایی که ما با آنها درس می‌خواندیم خیلی خوب و جالب بود و استادان همیشه برای یادگیری ما کوشش می‌کردند. همچنین ما از مکان‌های دیدنی زیادی مثل برج میلاد، برج آزادی، کتابخانه ملی، کاخ گلستان و...، بازدید کردیم که خیلی جالب و قشنگ بودند.

وی در پایان با بیان اینکه دلم برای ایران تنگ می شود، خاطرنشان کرد: به نظرم برگزاری برنامه‌هایی مانند دوره دانش‌افزایی دشوار است و من از بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، به خاطر فراهم کردن مقدمات حضورم در ایران، تشکر می‌کنم.

 

پایان خبر/

چهارشنبه 1 دى 1395  15:2
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 4 خرداد 1396  23:19:50
تعداد بازديد از اين خبر : 544
کدخبر : 935

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی دانش افزایی بلاروس مردم متحد کاتیا شبکا Iran Persian Saadifoundation Belarus  ;