|
نوع خبر 
 
 
دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی مردم کشورهای مختلف را متحد می‌کند
فارسی‌آموز اهل کشور بلاروس، گفت: برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی، مردم کشورهای مختلف را با یکدیگر متحد می‌کند.
دوره‌های دانش‌افزایی زبان فارسی مردم کشورهای مختلف را متحد می‌کند

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، «کاتیا شِبِکا»، فارسی‌آموز اهل کشور بلاروس و دانشجوی سال سوم دانشگاه دولتی این کشور که در هشتاد و سومین دوره دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی بنیاد سعدی در تابستان سال جاری حاضر بود، پس از بازگشت به کشورش در یادداشتی از سفر خود به ایران با ابراز خوشحالی از این سفر، گفت: در ایران همیشه احساس امنیت می‌کردیم و مردم مهربان و مهمان‌نواز ایران همیشه به ما پیشنهاد کمک می‌کردند.

کاتیا اظهار داشت: ما با حضور در دوره دانش‌افزایی توانستیم زبان فارسی را بهتر بشناسیم و اطلاعات بیشتری درباره فرهنگ ایران کسب کنیم و دوستان جدیدی از کشورهای مختلف پیدا کنیم؛ برگزاری دوره‌های دانش‌افزایی، مردم کشورهای مختلف را متحد می‌کند و این خیلی خوب است.

این دانشجوی زبان و ادبیات فارسی، افزود: کتاب‌هایی که ما با آنها درس می‌خواندیم خیلی خوب و جالب بود و استادان همیشه برای یادگیری ما کوشش می‌کردند. همچنین ما از مکان‌های دیدنی زیادی مثل برج میلاد، برج آزادی، کتابخانه ملی، کاخ گلستان و...، بازدید کردیم که خیلی جالب و قشنگ بودند.

وی در پایان با بیان اینکه دلم برای ایران تنگ می شود، خاطرنشان کرد: به نظرم برگزاری برنامه‌هایی مانند دوره دانش‌افزایی دشوار است و من از بنیاد سعدی و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلاروس، به خاطر فراهم کردن مقدمات حضورم در ایران، تشکر می‌کنم.

 

پایان خبر/

چهارشنبه 1 دى 1395  15:2
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  18:13:47
تعداد بازديد از اين خبر : 2282
کدخبر : 935

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی دانش افزایی بلاروس مردم متحد کاتیا شبکا Iran Persian Saadifoundation Belarus  ;