|
نوع خبر 
 
 
راه اندازی پایگاه اینترنتی ویژه استادن زبان فارسی در ارزروم
پایگاه اینترنتی ویژه استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان ترکیه، به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در ارزروم راه‌اندازی شد.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم با مشارکت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک ارزروم، پایگاه اینترنتی ویژه استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان و علاقه‌مندان به زبان فارسی را راه‌اندازی کرد.
 
این پایگاه که به عنوان مرجع و منبع اینترنتی زبان و ادبیات فارسی در ترکیه طراحی و راه‌اندازی شده است، شرح حال استادان زبان و ادبیات فارسی ترکیه، کتاب‌های ترجمه و چاپ شده از سوی استادان زبان فارسی، مقالات منتشر شده استادان، ایرانشناسان و همچنین دوستداران این زبان شیرین را به مخاطبان ارائه می‌کند.
 
در این مرجع اینترنتی زبان فارسی، علاوه بر فعالیت‌ها و شرح حال استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی، تصاویری از مناطق گردشگری و دیدنی ایران نیز، قرار داده شده است.
در پایگاه اینترنتی استادان زبان فارسی ترکیه همچنین، نشانی پایگاه مجله نسیم شرق که به مطالعات زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی می پردازد و نیز نشانی پایگاه نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در ارزروم، بارگذاری شده است.
با راه اندازی این پایگاه، استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان کشور ترکیه می توانند آثار تالیفی، مقالات منتشره و کتاب‌های ترجمه شده خود را در این پایگاه بارگذاری کرده و با ارائه اخبار حضورشان در سمینارهای زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی و همچنین با ارسال مقالات علمی، پژوهشی و ادبی، این پایگاه اینترنتی را همراهی کنند.
علاقمندان به مشاهده این مرجع اینترنتی می‌توانند به نشانی  www.farsdiliveedebiyati.com مراجعه کنند.
 
 
 
 
انتهای پیام/
چهارشنبه 24 آذر 1395  12:37
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : جمعه 5 خرداد 1396  4:27:23
تعداد بازديد از اين خبر : 345
کدخبر : 930

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی ادبیات ایران ترکیه استادان ایرانشناسان ارزروم پایگاه اینترنتی مرجع منبع Iran Turky saadifoundation  ;