|
نوع خبر 
 
 
راه اندازی پایگاه اینترنتی ویژه استادن زبان فارسی در ارزروم
پایگاه اینترنتی ویژه استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان ترکیه، به همت وابستگی فرهنگی کشورمان در ارزروم راه‌اندازی شد.
راه اندازی پایگاه اینترنتی ویژه استادن زبان فارسی در ارزروم
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ارزروم با مشارکت کرسی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آتاتورک ارزروم، پایگاه اینترنتی ویژه استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان و علاقه‌مندان به زبان فارسی را راه‌اندازی کرد.
 
این پایگاه که به عنوان مرجع و منبع اینترنتی زبان و ادبیات فارسی در ترکیه طراحی و راه‌اندازی شده است، شرح حال استادان زبان و ادبیات فارسی ترکیه، کتاب‌های ترجمه و چاپ شده از سوی استادان زبان فارسی، مقالات منتشر شده استادان، ایرانشناسان و همچنین دوستداران این زبان شیرین را به مخاطبان ارائه می‌کند.
 
در این مرجع اینترنتی زبان فارسی، علاوه بر فعالیت‌ها و شرح حال استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی، تصاویری از مناطق گردشگری و دیدنی ایران نیز، قرار داده شده است.
در پایگاه اینترنتی استادان زبان فارسی ترکیه همچنین، نشانی پایگاه مجله نسیم شرق که به مطالعات زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی می پردازد و نیز نشانی پایگاه نمایندگی فرهنگی ج.ا.ایران در ارزروم، بارگذاری شده است.
با راه اندازی این پایگاه، استادان زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسان کشور ترکیه می توانند آثار تالیفی، مقالات منتشره و کتاب‌های ترجمه شده خود را در این پایگاه بارگذاری کرده و با ارائه اخبار حضورشان در سمینارهای زبان و ادبیات فارسی و ایرانشناسی و همچنین با ارسال مقالات علمی، پژوهشی و ادبی، این پایگاه اینترنتی را همراهی کنند.
علاقمندان به مشاهده این مرجع اینترنتی می‌توانند به نشانی  www.farsdiliveedebiyati.com مراجعه کنند.
 
 
 
 
انتهای پیام/
چهارشنبه 24 آذر 1395  12:37
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  15:27:32
تعداد بازديد از اين خبر : 1551
کدخبر : 930

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش فارسی ادبیات ایران ترکیه استادان ایرانشناسان ارزروم پایگاه اینترنتی مرجع منبع Iran Turky saadifoundation  ;