|
نوع خبر 
 
 
در سنگال برگزار شد؛
نشست ادبی «زنان رُمان نویس ایران وسنگال؛ سیمین دانشور و مریم با»
یک دانشجوی سنگالی زبان و ادبیات فارسی در نشستی با شعار پیش به سوی فهم ادبیات ایرانی، به تحلیل محتوایی و مقایسه آثار «سیمین دانشور» و «مریم با» پرداخت.
نشست ادبی «زنان رُمان نویس ایران وسنگال؛ سیمین دانشور و مریم  با»

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نخستین نشست ادبی ایران وسنگال در موضوع زن با شعار «پیش به سوی فهم ادبیات ایرانی» و با عنوان «زنان رُمان نویس ایران وسنگال؛ سیمین دانشور و مریم با» در رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران برگزار شد.

 در این نشست که با حضور «علیون بدرابی»، رئیس کانون نویسندگان سنگال، خانم «فاطو کینه چاو»، رئیس اتحادیه زنان علماء و تعداد بسیاری از شخصیت‌های فرهنگی سنگال برگزار شد خانم «سعاد لی» دانشجو دکتری زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تربیت مدرس تهران جایگاه زن در ایران و سنگال را با تحلیل محتوایی و مقایسه دو کتاب «نامه ای طولانی»، نوشته ی مریم با و «سووشون»، تألیف سیمین دانشور پرداخت که با استقبال بسیار حاضران روبرو شد.

همچنین آقای بدرابی در سخنان خود خواستار ایجاد ارتباط قوی میان زنان نویسنده سنگال و ایران شد.

در پایان این نشست که به همت رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران و با همکاری دپارتمان زبان، ادبیات و تمدن پارسی دانشگاه شیخ آنتادیوپ داکار برگزار شد، فیلمی از فعالیت‌های هنری زنان ایرانی نیز نمایش داده شد.

سه شنبه 23 آذر 1395  10:57

آخرين تاريخ بازديد : يکشنبه 2 ارديبهشت 1397  13:52:49
تعداد بازديد از اين خبر : 1289
کدخبر : 926

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی ادبیات آزفا ایران سنگال زنان نویسنده فهم سیمین دانشور مریم با سعاد لی نشست ادبی saadifoundation Iran Persian  ;