|
نوع خبر 
 
 
معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، اعلام کرد؛
نرم‌افزار واژه‌آموزی مینا به زودی در بازار مجازی
رضامراد صحرایی از تولید یک نرم افزار واژه‎آموزی در بنیاد سعدی خبر داد و گفت: نرم افزار «مینا» یک نرم افزار کاربردی تلفن همراه ویژه فارسی‎آموزان غیرایرانی است که پس از بازبینی و تأیید نهایی به مخاطبان و علاقمندان زبان فارسی در جهان عرضه می‌شود.
نرم‌افزار واژه‌آموزی مینا به زودی در بازار مجازی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی، گفت: با توجه به نیاز فارسیآموزان به نرم افزارهای کمک آموزشی و با هدف توسعه آموزش مجازی زبان فارسی در جهان، نرم افزار واژهآموزی «مینا» که نرم افزاری ساده و قابل نصب بر گوشی همراه است، تولید شده است که به زودی از طریق تارنمای بنیاد سعدی قابل دریافت خواهد بود.

صحرایی ادامه داد: به دلیل ضرورت آموزش واژه میان فارسی آموزان خارجی و با هدف آشنا ساختن علاقه‌مندان با واژه‌های زبان فارسی بر اساس حوزههای معنایی و نیز جذب غیرفارسی زبانان و ایجاد علاقه به یادگیری زبان فارسی و همچنین به عنوان یک نرم‌افزار کمکآموزشی، این نرم‌افزار در معاونت آموزش و پژوهش بنیاد سعدی طراحی شده است.

وی افزود: نرم افزار مینا که از انگلیسی به عنوان زبان واسط بهره ‌برده است برای فارسیآموزان در سطح‌های متفاوت زبانی قابل استفاده است و به آنان کمک میکند تا دامنه واژگانی خود را به صورت نظام‌مند گسترش دهند.

صحرایی خاطرنشان کرد: نرم افزار واژهآموزی «مینا» در پنج بخش «واژه‌ها»، «آوانوشت واژه‌ها»، «معادل انگلیسی واژه‌ها»، «تصاویر» و «صوت»، بیش از 1200 واژه را به مخاطب خود آموزش می‌دهد و در 14 حوزة واژگانی و بیش از 75 درس طراحی و تنظیم شده که هر درس نیز 10 نوع فعالیت را دربردارد و هر فعالیت شامل 20 تکلیف است. همچنین در پایان هر حوزه واژگانی، آزمونی برای فارسیآموز آماده شده است که امکان مرور درس‌ها را برای او فراهم می‌کند.

پایان خبر/

سه شنبه 23 آذر 1395  14:3
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : دوشنبه 28 خرداد 1397  17:32:21
تعداد بازديد از اين خبر : 1916
کدخبر : 925

کليد واژه هاي مرتبط : بنیاد سعدی آموزش زبان فارسی ادبیات آزفا نرم افزار واژه آموزی رضامراد صحرایی saadi foundation Iran Persian  ;