|
نوع خبر 
 
 
آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
به همت مرکز فرهنگی کشورمان در شهر لاذقیه سوریه و نماینده بنیاد سعدی، چهارمین دوره آموزش زبان فارسی، روز سه‌شنبه 26 مرداد در محل مجتمع رسول اعظم (ص)، گشایش یافت.
آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه

به همت مرکز فرهنگی کشورمان در شهر لاذقیه سوریه و نماینده بنیاد سعدی، چهارمین دوره آموزش زبان فارسی، روز سه‌شنبه 26 مرداد در محل مجتمع رسول اعظم (ص)، گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در مراسم گشایش این دوره آموزشی، عباس کعده، مسئول دوره‌های آموزشی مجتمع رسول اعظم (ص)، با بیان سخنانی کوتاه به قدردانی از مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه و نیز فارسی‌آموزان جدید در این دوره، پرداخت.

پس از آن نیز نادر آزاد، وابسته فرهنگی و مدیر مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، با بیان اینکه از سال گذشته تا کنون این چهارمین دوره آموزش زبان فارسی است که توسط مرکز فرهنگی ایران در مجتمع رسول اعظم (ص) برپا می‌شود، به اهمیت آموزش زبان فارسی اشاره کرد و در این باره گفت: یکی از مهم‌ترین راه‌های شناخت دیگر ملت‌ها و اقوام، تسلط به زبان هر ملت و قوم است و برای شناخت فرهنگ و تمدن ایرانی، تسلط بر زبان فارسی یک امتیاز است.

وی سپس به ذکر فعالیت‌های مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه پرداخت و در رأس آنها به تدریس زبان فارسی با بکارگیری بهترین اساتید موجود سوری اشاره کرد. آزاد در بخش دیگری از سخنان خود به برخی ویژگی‌های مهم زبان فارسی اشاره کرد و گفت: زبان فارسی، زبان ادبیات و شعر و تاریخ و میراث بشری است و این زبان نقش بزرگی در انتقال آرا و افکار و ارزش‌های انسانی داشته است.

وابسته فرهنگی کشورمان سپس به تعداد فارسی‌زبانان در دنیا در مناطق مختلف اشاره کرده و با تأکید به فارسی‌آموزان برای تلاش بیشتر به منظور آموختن این زبان، افزود: زبان فارسی در سه کشور ایران، افغانستان و تاجیکستان، زبان رسمی است.

نادر آزاد در بخش پایانی سخنان خود به اهمیتی که ایران برای ملت و دولت سوریه قایل است، اشاره کرد و تأکید کرد: علیرغم تعطیل شدن بسیاری از سفارتخانه‌ها در سوریه به سبب بحران پنج ساله موجود در این کشور، سفارت یا رایزنی فرهنگی ایران در دمشق و مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه، حتی یک روز تعطیل نشدند و به فعالیت‌های خود همچون گذشته ادامه دادند.

بنا بر اعلام این خبر، در این دوره تابستانی در سطح یک 17 نفر ثبت نام کرده‌اند که با استفاده از امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری (مواد آموزشی و استاد) که توسط مرکز فرهنگی ایران در اختیار مجتمع پیامبر اعظم (ص) قرار گرفته، زبان فارسی را می‌آموزند. همچنین هم اینک 42 فارسی‌آموز نیز در در مرکز فرهنگی ایران در لاذقیه مشغول به گذرندان دوره‌های فارسی‌آموزی هستند.

پایان خبر

چهارشنبه 27 مرداد 1395  10:18

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  19:35:50
تعداد بازديد از اين خبر : 3384
کدخبر : 764

کليد واژه هاي مرتبط : لاذقیه سوریه بنیاد سعدی دوره آموزش زبان فارسی ادبیات فارسی فارسی آموزان رایزنی فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ایران  ;