|
نوع خبر 
 
 
دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی
دکتر حداد عادل روز جمعه در بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران حاضر شد وضمن بازدید ازغرفه بنیاد سعدی، با فارسی آموزان گفت وگو کرد.
دیدارحدادعادل با فارسی آموزان در غرفه بنیاد سعدی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، دکتر غلامعلی حدادعادل، از فارسی آموزان کشورهای قزاقستان، صربستان و مالزی که در غرفه حضور داشتند، درباره سطح آموزش کلاس های زبان فارسی در کشورشان سوال کرد.

یان لیم، فارسی آموز چینی که در استرالیا زندگی می کند، با بیان اینکه فارسی را از معلمان ایرانی خود در کشور استرالیا آموخته، نقش مدرس زبان را در سرعت یادگیری بسیار موثر دانست.

وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از دیدار با ریاست بنیاد سعدی، اظهار امیدواری کرد تا با شرکت در دوره دانش افزایی سال جاری ، زبان فارسی خود را تقویت کند.

همچنین مارکو از کشور صربستان نیز با اشاره به اینکه معلم زبان فارسی اش، نماینده بنیاد سعدی است، گفت: در انتخاب و یادگیری زبان فارسی و تحصیل در رشته ایرانشناسی مدرس زبان فارسی بسیار موثر بوده است.

وی که علاقمند به فرهنگ و تاریخ ایران است و در رشته دکتری ایرانشناسی تحصیل می کند، گفت:  در زمینه ایرانشناسی در کشور صربستان پژوهش هایی را در دست انجام دارد تا بتواند ایرانشناسی را در آن سرزمین توسعه بخشد.

عزیزه از کشور قزاقستان که با شرکت در دوره دانش افزایی زبان فارسی، علاقمند به ادامه تحصیل در ایران شده است، نیز گفت: در رشته آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دردانشگاه علامه مشغول به تحصیل هستم تا بتوانم زبان فارسی را به هموطنان خود در کشورم آموزش دهم.

رییس بنیاد سعدی نسبت به اظهارات فارسی آموزان ابراز خرسندی کرد و گفت: امیدوارم در بنیاد سعدی بتوانیم فرصت های بیشتری را برای فارسی آموزان سراسر جهان فراهم کنیم.

 

پایان خبر///

شنبه 18 ارديبهشت 1395  11:53

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:41:11
تعداد بازديد از اين خبر : 5636
کدخبر : 567

کليد واژه هاي مرتبط : نمایشگاه کتاب تهران بنیاد سعدی دکتر حداد عادل زبان فارسی فارسی آموزان صربستان مارکو غزیزه قزاقستان  ;