|
نوع خبر 
 
 
آغاز دوره آموزش آزاد زبان فارسی در بلغارستان
به همت رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان، اولین دوره آموزش آزاد زبان و ادبیات فارسی در دو شهر صوفیه و پلودیف، به منظور ترویج و ارتقای جایگاه فرهنگ و تمدن اصیل اسلامی ـ ایرانی افتتاح شد.
آغاز دوره آموزش آزاد زبان فارسی در بلغارستان

به همت رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان، اولین دوره آموزش آزاد زبان و ادبیات فارسی در دو شهر صوفیه و پلودیف، به منظور ترویج و ارتقای جایگاه فرهنگ و تمدن اصیل اسلامی ـ  ایرانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، مراسم افتتاحیه این دوره روز سوم فروردین ماه با حضور تعداد 25 نفر از فارسی‌آموزان و دوستداران زبان و ادبیات فارسی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در صوفیه برگزار شد.

در ابتدای این مراسم محمدعلی کیانی، رایزن فرهنگی کشورمان در بلغارستان در سخنانی، توضیحاتی در خصوص روند تشکیل  این دوره‌ها و نحوه برگزاری کلاس‌ها ارایه داد.

وی ضمن بر شمردن اهمیت این دوره، بر ضرورت استفاده از روش‌های مدرن آموزشی، نمایش فیلم و استفاده از فضای مجازی در تدریس و  آموزش زبان فارسی تأکید کرد.

بنا بر اعلام این خبر، دوره‌های آزاد آموزش زبان فارسی با تدریس هاجر فیوضی، از اساتید  ایرانی‌تبار مقیم بلغارستان، رادوستینا آتامیان، از فارغ‌التحصیلان رشته ایران‌شناسی دانشگاه تهران و نبی‌الله معصومی، از اساتید ایرانی مقیم بلغارستان و پرسین موسوی، ایرانی‌تبار مقیم بلغارستان، در دو محل رایزنی فرهنگی ایران و دانشگاه پلودیف برگزار می‌‌شود و  دانشجویان در سه سطح متوسطه، پیشرفته و تخصصی، به فراگیری زبان فارسی می‌پردازند.

به کارگیری روش‌های نوین آموزشی و استفاده از امکانات فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی از نقاط قوت این دوره‌ها به شمار می‌رود که در راستای ارتقای یادگیری و ارتباط مؤثر زبان‌آموزان با اساتید برنامه‌ریزی  شده و کمک مؤثری به پیشرفت تحصیلی آنان خواهد کرد.

همچنین در پایان کلاس‌های آموزش زبان فارسی، گواهینامه معتبر  قبولی پایان دوره به دانشجویان و زبان‌آموزان ارایه خواهد شد.

آموزش زبان فارسی دو روز در هفته و به مدت 60 ساعت در  طول یک ترم انجام می‌گیرد و دانشجویان برتر به منظور حضور در دوره های دانش افزایی که از سوی بنیاد سعدی برگزار می شود، به ایران سفر خواهند کرد.

پایان خبر/

يکشنبه 8 فروردين 1395  11:44

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 27 شهريور 1397  14:35:53
تعداد بازديد از اين خبر : 2908
کدخبر : 519

کليد واژه هاي مرتبط : رایزنی فرهنگی ایران بلغارستان اولین دوره آموزش آزاد زبان ادبیات فارسی شهر صوفیه پلودیف ترویج ارتقای جایگاه فرهنگ تمدن اصیل اسلامی ایرانی م  ;