|
نوع خبر 
 
 
یازدهمین دوره کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم پایان یافت
یازدهمین دوره کلاس‌های آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی (دومین دوره پاییزه) در ارزروم ترکیه که به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم پایان یافت.
یازدهمین دوره کلاس‌های زبان فارسی در ارزروم پایان یافت

یازدهمین دوره کلاس‌های آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی (دومین دوره پاییزه) در ارزروم ترکیه که به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل ازسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم، دوره یازدهم کلاس‌های آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی (دومین دوره در پاییز امسال) برگزار و با اعطای گواهینامه پایان‌دوره به زبان‌آموزان، پایان یافت.

این دوره به منظور تقویت بنیه علمی و ارتقای سطح علمی دانشجویان رشته زبان و ادبیات فارسی و همچنین اساتید و دانشجویان علاقمند به فرهنگ و زبان ایرانی در رشته‌های مختلف تحصیلی در مقاطع ابتدایی، متوسطه، پیشرفته و دوره ترجمه و کلاس‌های Y.D.S برگزار شده بود.

این دوره از کلاس‌ها با پشتوانه تبلیغات و تجربه موفق برگزاری دوره‌های آموزشی بی‌وقفه وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم، با رشد تقاضا برای شرکت مواجه بود.

تقاضای روزافزون یادگیری زبان فارسی در ارزروم ترکیه، توسط دانشجویان، پرسنل اداری مراکز دولتی مختلف و اصناف، گویای اشتیاق ساکنین این منطقه برای ایجاد روابط دوستانه با کشور ایران است. بدین طریق اشاعه موفق فرهنگ و زبان فارسی در ارزروم می‌تواند منجر به رونق روابط تجاری و فرهنگی بین دو کشور شود.

در حال حاضر در دور دوازدهم و در کلاس‌های دوره مقدماتی 18دانشجو، در مقطع  YDS 20 نفر و در سطح پیشرفته نیز 15 زبان‌آموز در حال فراگیری زبان فارسی در مرکز آموزش زبان فارسی وابستگی فرهنگی ایران در ارزروم هستند.

بنا بر اعلام وابستگی فرهنگی کشورمان در ارزروم ترکیه، ایران و ترکیه به لحاظ تاریخی، زبانی و قومی دارای روابط عمیق و گسترده فرهنگی هستند که مدیریت هوشمندانه این روابط به تقویت و توسعه منافع ملی دو کشور منجر می‌شود. استان ارزوروم که مهم‌ترین استان شرق  ترکیه است، نقش بزرگی در روابط بازرگانی دو کشور ایفا کرده است.

انتهای پیام/

سه شنبه 15 دى 1394  3:45

آخرين تاريخ بازديد : پنجشنبه 29 شهريور 1397  2:9:16
تعداد بازديد از اين خبر : 5586
کدخبر : 400

کليد واژه هاي مرتبط : یازدهمین دوره کلاس‌های آزاد آموزش زبان و ادبیات فارسی (دومین دوره پاییزه) ارزروم ترکیه همت وابستگی فرهنگی ایران  ;