|
نوع خبر 
 
 
بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
فارسی آموزان تونسی و قطری در ادامه برنامه های فوق العاده آموزشی، ضمن بازدید از بنیاد ایرانشناسی، با پوشش و سبک زندگی اقوام گوناگون ایرانی آشنا شدند.
بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی

فارسی آموزان تونسی و قطری در ادامه برنامه های فوق العاده آموزشی، ضمن بازدید از بنیاد ایرانشناسی، با پوشش و سبک زندگی اقوام گوناگون ایرانی آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، فارسی آموزان تونسی و قطری حاضر در سومین دوره کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی، در ادامه حضور خود در تهران، به بنیاد ایرانشناسی رفتند و ضمن بازدید از بخش های نمایشگاهی که با استفاده از ماکت­، پوشش اقوام مختلف ایرانی را معرفی می کنند، با طراحی دکور و فضاسازی منازل روستایی و تجهیزات و وسایل مرتبط با فرهنگ هر منطقه به معرفی آداب و سنن ویژه اقوام گوناگون می پردازند، آشنا شدند.

همچنین در سالنی دیگر از بنیاد ایرانشناسی، طبیعت، گیاهان، حیوانات و جانواران موجود در ایران، به فارسی آموزان معرفی شد.

بنابراین گزارش، با توجه به اینکه یکی از اهداف آموزش زبان فارسی در جهان، شناساندن ایران به مردم جهان است، در این دوره دانش افزایی نیز برای فارسی آموزان بازدیدهایی در کنار کلاس های آموزش فارسی در نظر گرفته شد که از جمله آن بازدید از مجموعه کاخ گلستان، بازار کتاب خیابان انقلاب، حسینیه جماران و بیت امام خمینی(ره)، امامزاده صالح(ع)، بازار سنتی تجریش، مجتمع تجاری ارگ تجریش، تله کابین توچال و باغ موزه دفاع مقدس بود که در بعداظهرها و تعطیلات آخر هفته انجام شد.

مجموعه کاخ گلستان واقع در میدان ارگ که از آثار تاریخی و منحصربه فرد تهران است نیز مورد بازدید فارسی آموزان قرار گرفت که بخش های مختلف این مجموعه از جمله شمس العماره و معماری این مجموعه تاریخی، مورد اقبال و توجه فارسی آموزان قرار گرفت.

فارسی آموزان تونسی و قطری در ادامه برنامه های گردشگری خود، از حسینیه جماران و بیت امام خمینی(ره) نیز بازدید کرده و همچون دیگر میهمانان خارجی، ساده زیستی و عظمت معنوی امام خمینی را ستودند.

امامزاده صالح، تله کابین توچال، باغ موزه دفاع مقدس، بازار سنتی تجریش و مجتمع تجاری ارگ تجریش و بازار کتاب خیابان انقلاب نیز در برنامه بازدید میهمانان تونسی و قطری بنیاد سعدی قرار داشت که طی آن با فرهنگ و آداب اجتماعی ایرانیان، از نزدیک و بیش از پیش آشنا شدند.

فارسی آموزان تونسی و قطری حاضر در سومین دوره کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی، پیش از این نیز از کتابخانه ملی و نمایشگاه نسخ خطی، برج میلاد و کتابفروشی ترنجستان بهشت بازدید به عمل آوردند.

فارسی آموزان تونسی و قطری که در دو سطح مقدماتی و پیشرفته در کلاس های آموزشی زبان فارسی در بنیاد سعدی شرکت کردند، 12 مهرماه در آزمون پایان این دوره آموزشی شرکت خواهند کرد.

سومین دوره کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی ویژه فارسی آموزان و مربیان زبان فارسی از کشور تونس و قطر از 5 مهرماه آغاز و 12 مهرماه با برگزاری آزمون پایان دوره و اعطای مدرک به پذیرفته شدگان، به پایان می­رسد.

اولین و دومین دوره کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی نیز ویژه فارسی آموزان قازان روسیه و کشور مصر، طی یک سال گذشته به همت بنیاد سعدی و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در محل این بنیاد، برگزار شد.

 

پایان خبر/

 

شنبه 11 مهر 1394  9:56
منبع : روابط عمومی بنیاد سعدی

آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:48:41
تعداد بازديد از اين خبر : 7727
کدخبر : 262

کليد واژه هاي مرتبط : دانش افزایی کوتاه مدت تونس قطر بنیاد سعدی ایرانشناسی کاخ گلستان جماران توچال تجریش  ;