|
نوع خبر 
 
 
افتتاح ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مسکو
ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران در روسیه، با برگزاری آیین افتتاحیه آغاز شد.
افتتاح ششمین دوره آموزش زبان فارسی در مسکو

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ششمین دوره آموزش زبان فارسی روز چهارشنبه ٢١ شهریورماه با حضور قهرمان سلیمانی، رایزن فرهنگی کشورمان در روسیه و نمانیده بنیاد سعدی و ماریا گن، رییس مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران، استادان دوره و فارسی‌آموزان آغاز شد.

در مراسم گشایش این دوره، رایزن فرهنگی کشورمان خطاب به فارسی‌آموزان، گفت: رایزنی فرهنگی ایران خانه شماست و شما زبان‌آموزان با فراگرفتن زبان فارسی، با فرهنگ غنی ایرانی و با ادبیات زیبای فارسی آشنا می‌شوید.

سلیمانی افزود: خیام و مولانا و فردوسی و ... با زبان فارسی سخن گفته‌اند و عمیق‌ترین موضوعات بشری را به زبان شعر بیان و جهان معنوی‌ای را خلق کرده‌اند که همه را متأثر کرده است؛ تا بدان جا که حتی صورت بصری این زبان ـ یعنی خط ـ هم صورت معنوی و قدسی پیدا کرده است.

سپس ماریا گن، رییس مرکز زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران به معرفی استادان این دوره پرداخت و در ادامه آنا گراماوا، از استادان انستیتوی کشورهای آسیا و آفریقا در روسیه، به عنوان استاد دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی خطاب به فارسی‌آموزان یادآور شد که ایران، کشوری پیشرفته است.

فرزانه شفیعی، استاد دانشگاه روسنو و استاد سطح میانی زبان فارسی این دوره نیز برگزاری این کلاس را برای تبادل فرهنگی دو کشور مفید خواند.

شاهین ساریخانی از دیگر استادان زبان فارسی این دوره آموزشی هم گفت: از کودکی به خاطر شغل پدرم به اهمیت زبان فارسی واقف شدم و فراگیری و تدریس زبان فارسی را از وظایف خود می‌دانم.

آموزش زبان فارسی به طور مستمر از ماه می سال ۲۰۱۶ (خرداد 1395) بعد از ۶ ماه فعالیت مرکز و شناخت فضای روسیه و درخواست مردم روس در رایزنی فرهنگی شروع شده است. این مرکز تا کنون در هر نیمسال تحصیلی سه گروه آموزشی دایر کرده است تا علاقمندان به فراگیری زبان فارسی و آشنایی با فرهنگ ایرانی با امکانات مرکز، استادان ماهر و کتاب‌های آموزشی ایرانی برای غیرفارسی‌زبان، بتوانند با ایران آشنایی بیشتر پیدا کنند.

پایان خبر

شنبه 24 شهريور 1397  2:42

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 25 فروردين 1395  |  بررسی شیوه‌های نوین آموزش زبان فارسی در روسیه
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
يکشنبه 8 شهريور 1394  |  حضور بنیادسعدی در نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو
شنبه 28 آذر 1394  |  حداد عادل: ایرانشناسان روس در توسعه همکاری های فرهنگی ایران و روسیه نقش فعالی دارند
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  4:45:33
تعداد بازديد از اين خبر : 1860
کدخبر : 1855

کليد واژه هاي مرتبط : روسیه  ;  مسکو  ;