|
نوع خبر 
 
 
رونمایی کتاب هایی با ترجمه آذری در همایش بین المللی و جشنواره ملّی شمس و مولانا
کتاب های «شمس تبریزی» و «هر آنچه هستی بازآی» که به زبان آذری ترجمه و تالیف شده اند در چهارمین همایش بین المللی و جشنواره ملّی شمس ومولانا در استان آذربایجان غربی در شهرستان خوی، رونمایی شد.
رونمایی کتاب هایی با ترجمه آذری  در همایش بین المللی و جشنواره ملّی شمس و مولانا

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این کتاب ها که به زبان آذری ترجمه و منتشر شده است در آیین افتتاحیه نشست علمی همایش مذکور، با حضور محمّدرضا پاکروان وابسته فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی درجمهوری خودمحتارنخجوان، فارض احمداُف نویسنده نخجوانی کتاب «هرآنچه هستی باز آی»، حسینعلی قبادی رییس شورای سیاستگزاری همایش و رییس پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، خانم دکتر زهرا حیاتی دبیر علمی همایش و جمعی از شخصیت های علمی- فرهنگی، هنری، اساتید دانشگاه های مختلف و سفراء و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف رونمایی و معرفی شد.

در این مراسم آقای فارض احمداف رییس کتابخانه دانشگاه دولتی نخجوان و نویسنده کتاب«هرآنچه هستی باز آی»  به زبان آذری، درسخنرانی کوتاهی گفت: کتاب معنوی شمس تبریزی با بیان اندیشه های عرفانی شمس و مولانا سعی کرده روزنه و مسیر جدیدی در جستجوی حقیقت و مهربانی به مخاطبانش  به ارمغان آورد.

این نویسنده جوان نخجوانی همچنین گفت: بنده با عشقی که به محضر نورانی شمس و مولانا دارم سعی کردم به بیان مهربانی و عشق بین شمس و مولانا در این کتاب بپردازم و تلاش زیادی خواهم کرد در سال آینده نیز با نوشتن کتاب و مقاله دیگری دراین خصوص به ارائه دیگر جلوه های انسانی این عارف بزرگ بپردازم.

این نویسنده آذری به علّت علاقمندی زیاد به فراگیری زبان شیرین و علمی فارسی، هم اکنون با هماهنگی وابستگی فرهنگی دانشجوی مقطع فوق لیسانس در دانشگاه دولتی تبریز در استان آذربایجان شرقی بوده و به تحصیل زبان فارسی اشتغال دارد.

گفتنی است، کتاب «شمس تبریزی» توسط وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان سال گذشته و با همکاری ارزشمند مرکز ترجمه و نشر معارف اسلامی و علوم انسانی (درقالب طرح تاپ) به زبان آذری ترجمه و چاپ و منتشر شده است.

پایان خبر

يکشنبه 18 شهريور 1397  8:22

 اخبار مرتبط
شنبه 8 اسفند 1394  |  آغاز آموزش زبان فارسی در دانشگاه دولتی نخجوان
دوشنبه 1 شهريور 1395  |  سفر به مشهد، باعث علاقه‌ام به ایران شد
سه شنبه 2 شهريور 1395  |  شباهت‌های فرهنگی ایران و نخجوان
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  3:16:0
تعداد بازديد از اين خبر : 1378
کدخبر : 1847

کليد واژه هاي مرتبط : نخجوان  ;