|
نوع خبر 
 
 
گشایش دوره جدید تابستانه آموزش فارسی در دهلی‌نو
آیین گشایش دوره جدید تابستانه آموزش زبان فارسی مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در دهلی‌نو، برگزار شد.
گشایش دوره جدید تابستانه آموزش فارسی در دهلی‌نو

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این آیین با حضور احسان‌الله شکرالهی، رییس مرکز تحقیقات فارسی، حجت‌اله عابدی، وابسته فرهنگی ایران در دهلی‌نو، مدرسین دوره‌های مرکز، زبان‌آموزان جدیدالورود و فارغ‌التحصیلان دوره پیشین، در محل کتابخانه رایزنی فرهنگی کشورمان برگزار شد.

این آیین با بیان مقدمه‌ای درباره تاریخچه زبان فارسی در هند و همچنین منابع جدید آموزشی توسط احسان شکرالهی، رییس مرکز تحقیقات فارسی آغاز شد.

در ادامه حجت‌اله عابدی، معاون رایزن فرهنگی ایران در دهلی‌نو، خطاب به فارسی‌آموزان از انگیزه‌های آنان برای یادگیری فارسی سؤال کرد؛ تعدادی از دانشجویان، امکان فهم متون بی‌شمار موجود به زبان فارسی در هند، غنای ادبی و اخلاقی، زیبایی زبان فارسی و اشعار آن و از سوی دیگر جایگاه آن در هویت تاریخی هند را از انگیزه‌های خود در راه آموختن زبان فارسی بیان کردند.

عابدی سپس فارسی را زبان ادب، عرفان، عشق، فرهنگ، هنر و تاریخ و تمدن به ویژه تاریخ هند خواند.

در پایان این آیین گواهینامه 32 نفر از فارغ‌التحصیلان دوره‌های مقدماتی در سطوح 1 و 2 اعطا شد و از نفرات برتر نیز با تقدیم هدایایی تقدیر به عمل آمد.

گفتنی است، در این ترم در سطح اول تاکنون 40 نفر ثبت نام کرده‌اند که در دو کلاس تقسیم شده‌اند. این دوره هفته‌ای سه روز در محل خانه فرهنگ ایران تشکیل می‌شود و تا نیمه دوم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت و در آن کتاب آموزشی فارسی «گام اول» از انتشارات بنیاد سعدی به عنوان منبع اصلی آموزشی، تدریس می‌شود.

پایان خبر

 

سه شنبه 13 شهريور 1397  8:45

 اخبار مرتبط
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 11 شهريور 1396  |  پایان دوره آموزش زبان فارسی در دانشگاه روهیلکند هند
سه شنبه 7 ارديبهشت 1395  |  همایش اشتراک زبانی و ادبی فارسی و اردو در هند
سه شنبه 25 اسفند 1394  |  رییس گروه زبان فارسی دانشگاه هندوی بنارس درگذشت
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  4:45:25
تعداد بازديد از اين خبر : 1148
کدخبر : 1843

کليد واژه هاي مرتبط : دهلی نو  ;