|
نوع خبر 
 
 
برگزاری دوره‌های ایران‌شناسی در دانشگاه گوتینگن آلمان
دانشگاه گوتینگن آلمان با الگوبرداری از دوره های آموزشی رایزنی فرهنگی ایران در این کشور اقدام به برگزاری کارگاه‌های ایران‌شناسی و هنر خوشنویسی کرد.
برگزاری دوره‌های ایران‌شناسی در دانشگاه گوتینگن آلمان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، با هدایت و مشورت غیرمستقیم رایزنی فرهنگی کشورمان، بخش ایران‌شناسی و هندشناسی دانشگاه گوتینگن آلمان، کارگاه دوهفته‌ای ایران‌شناسی و آموزش خوشنویسی را با تدریس قلیچ‌خانی، برگزار کرد. قیلچ خانی استاد ایرانی مدعو در نخستین کارگاه ایران‌شناسی رایزنی فرهنگی ایران در زمستان 1395 بوده است.

این مدرسه تابستانی با هدف آموزش دانش‌پژوهان در شناسایی انواع مختلف اسناد و مدارک، تشخیص متون نوشته‌ شده به نستعلیق و شکسته، خواندن مهر و تمبر و کسب دانش ابتدایی برای شناسایی انواع اصطلاحات و اختصارات برگزار و با اقبال فراوانی روبرو شد.

بنا بر این گزارش، در فعالیت‌های سال‌های اخیر رایزنی فرهنگی ایران، برگزاری کارگاه‌های مطالعات ایران‌شناسی مورد توجه جدی واقع شده است. یکی از جنبه‌های مهم در این کارگاه‌ها، ایجاد ارتباط دانشجویان و اساتید رشته‌های ایران‌شناسی با موضوع خط فارسی و هنر خوشنویسی بوده که همواره با استقبال روبرو شده است.

رایزنی فرهنگی کشورمان در برنامه امسال خود نیز بخش بهاری این کارگاه را در دانشگاه‌ها و مراکز مختلف در شهرهای آلمان دنبال کرد.

پایان خبر

پنجشنبه 8 شهريور 1397  6:26

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 26 اسفند 1394  |  بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در آلمان
پنجشنبه 26 شهريور 1394  |  زبان فارسی، بهترین محمل گسترش دیپلماسی فرهنگی
دوشنبه 28 تير 1395  |  وضعیت گسترش زبان فارسی درجهان در خبرگزاری مهـــــر
سه شنبه 3 اسفند 1395  |  زبان فارسی رسانه‌ای برای انتقال فرهنگ و تمدن ایران است
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  4:12:12
تعداد بازديد از اين خبر : 487
کدخبر : 1841

کليد واژه هاي مرتبط : آلمان  ;