|
نوع خبر 
 
 
راه‌اندازی گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین سوریه
گروه زبان و ادبیات فارسی در معهد عالی زبان‌های خارجی دانشگاه تشرین سوریه راه‌اندازی شد و به زودی آغاز به کار می کند.
راه‌اندازی گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه تشرین سوریه

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، غلامحسین حسینی‌درقه، وابسته فرهنگی ایران در لاذقیه سوریه با اوراس عثمان، رییس معهد عالی زبان‌های خارجی دانشگاه تشرین سوریه دیدار و با وی درباره تأسیس بخش زبان و ادبیات فارسی در این دانشگاه و مسائل پیرامون آن، گفت‌وگو کرد.

وابسته فرهنگی کشورمان در آغاز این دیدار با بیان بخشی از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های آموزش زبان فارسی و دیگر فعالیت‌های فرهنگی، به بحث ایجاد بخش زبان و ادبیات فارسی در دانشکده علوم انسانی دانشگاه تشرین پرداخت و گفت: هدف مرکز فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ایجاد بخش زبان و ادبیات فارسی در دانشکده علوم انسانی است؛ امّا برای آزمایش نتیجه کار، حاضر هستیم در ابتدا از معهد عالی زبان‌های خارجی فعالیت زبان فارسی را شروع کنیم.

در ادامه اوراس عثمان با بیان سخنانی ضمن تشریح شرایط آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین، گفت: در سال 2016 به ایران سفر کردم و از پیشرفت ایران در تمام سطوح شگفت‌زده شدم. از این روز من هم علاقمند به یادگیری زبان فارسی هستم.

در ادامه این جلسه سوسن غزال، مدیرکل روابط بین‌الملل دانشگاه تشرین، ضمن ابلاغ سلام بسام حسن عبدالکریم، رییس دانشگاه و انتقال تأکید لوی محمد صیوح، دبیر شاخه حزب بعث مستقر در دانشگاه مبنی بر همکاری کامل در تأسیس بخش زبان و ادبیات فارسی در این معهد، شکل‌گیری بخش زبان و ادبیات فارسی در مؤسسه عالی زبان‌های خارجی را آغاز خوبی برای تأسیس گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشکده علوم انسانی دانشگاه تشرین دانست.

در پایان این جلسه توافقات لازم برای برنامه‌ریزی و تمهیدات لازم برای آغاز به کار گروه زبان و ادبیات فارسی در معهد عالی زبان‌های خارجی دانشگاه تشرین از جمله تعیین رییس این گروه، تنظیم برنامه درسی، استفاده از امکانات آموزشی معهد، انتخاب استادان ثابت و احتیاطی و ... صورت گرفت.

پایان خبر

دوشنبه 12 شهريور 1397  0:38

 اخبار مرتبط
چهارشنبه 2 دى 1394  |  آغاز آموزش زبان فارسی در دانشگاه تشرین سوریه
چهارشنبه 27 مرداد 1395  |  آغاز چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز چهلمین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
دوشنبه 22 آبان 1396  |  آغاز چهل‌وسومین دوره آموزش زبان فارسی در لاذقیه
آخرين تاريخ بازديد : شنبه 31 شهريور 1397  2:56:14
تعداد بازديد از اين خبر : 1451
کدخبر : 1839

کليد واژه هاي مرتبط : لاذقیه  ;