|
نوع خبر 
 
 
برگزاری مراسم پایان دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در پاکستان
به مناسبت سالگشت روز آزادی پاکستان، آیین بزرگداشتی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران_کویته و نیز آئین پایان دوره مقدماتی کلاس های آموزش زبان فارسی و هنر خوشنویسی برگزار شد.
برگزاری مراسم پایان دوره مقدماتی آموزش زبان فارسی در پاکستان

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این آیین پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، محمد سعید معزالدین، سرپرست خانه فرهنگ، ضمن خوش آمد گویی به استادان ، فارسی آموزان وهنر آموزان خوشنویسی جشن آزادی پاکستان را تبریک گفته و در باره اهمیت آزادی و استقلال سخن گفت و تاکید کرد حفظ و صیانت از آزادی و استقلال از به دست آوردن آن مهم تر است.

 وی به اقدامات ارزنده بنیانگذاران پاکستان و نقش اندیشه اقبال در پرورش روح خود باوری و فلسفه  خود آگاهی اقبال اشاره کرد و از او به عنوان معمار استقلال پاکستان تجلیل نمود.

 معزالدین با توجه به حضور استادان و فراگیران فارسی و هنر آموزان خطاطی ، جایگاه و ضرورت گسترش زبان فارسی و رسم الخط نستعلیق را به عنوان پشتوانه و عامل ماندگاری زبان و رسم الخط اردو تبیین کرد و افزود: فراگیری زبان فارسی فقط آموختن یک زبان ساده محاوره ای نیست بلکه آشنایی با فرهنگ وتمدن و تاریخ کهن ایران زمین است که هم شامل ایران شناسی و هم اسلام شناسی می شود که هریک سهم بسزایی در شکل گیری تمدن کهن ایران و دوران شکوفایی و بالندگی اسلام دارد.

وی در پایان ضمن تشکر از میهمانان و شرکت کنندگان اظهار امیدواری کرد با استقبال خوبی که نسبت به فراگیری زبان فارسی و هنر خوشنویسی می شود، خانه فرهنگ ایران با مسئولیت کورش عقدایی و پشتیبانی بنیاد سعدی و سایر مراکز ذی ربط ستادی، امکانات مناسبی برای ترویج و گسترش زبان فارسی و رونق هنر خطاطی فراهم آورد.

 پایان بخش سخنان سعید معزالدین قرائت سروده استاد مللک الشعرای بهار در باره پاکستان بود که با استقبال و تشویق شرکت کنندگان همراه شد.

در ادامه هریک از استادان  و برخی از دانشجویان به بیان نقطه نظرات خویش  پرداخته و ضمن تشکر از خانه فرهنگ جمهوری اسلمی ایران در کویته برای گرامی داشت روز آزادی پاکستان، اشعار و قطعات ادبی و عرفانی به مناسبت این روز به زبان فارسی و اردو ارائه کردند.

 در پایان، جوایزی به نفرات برگزیده دوره مقدماتی زبان فارسی  اهدا شد.

پایان خبر

 

شنبه 10 شهريور 1397  4:31

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
چهارشنبه 25 آذر 1394  |  دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 30 شهريور 1397  18:43:24
تعداد بازديد از اين خبر : 1491
کدخبر : 1836

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;