|
نوع خبر 
 
 
برگزاری نوزدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق
نوزدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در سوریه با حضور رایزن و وابسته فرهنگی ایران در این کشور و نیز مدرسان و دوستداران زبان فارسی در محل رایزنی فرهنگی کشورمان در دمشق برگزار شد.
برگزاری نوزدهمین نشست دوستداران زبان فارسی در دمشق

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی به نقل ازسازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سخنان هادی تسخیری، وابسته فرهنگی ایران در دمشق با موضوع سعدی، آغازگر این نشست بود. در ادامه ابوالفضل صالحی‌نیا، رایزن فرهنگی ایران در سوریه با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب دمشق، حاضران در جمع را به بازدید از این نمایشگاه و حضور در غرفه جمهوری اسلامی ایران، توصیه کرد.

وی سپس توضیحاتی درباره ناشرین ایرانی شرکت‌کننده در نمایشگاه امسال دمشق بیان کرد و گزارشی از فعالیت مجمع ناشرین دفاع مقدس و کتاب‌های ترجمه شده به عربی از خاطرات رزمندگان و ادبیات مقاومت که در این نمایشگاه عرضه شده‌اند، ارایه داد.

صالحی‌نیا در ادامه سخنانش به هم‌زمانی این نشست با پیروزی‌های ارتش سوریه و هم‌پیمانانش در جنوب سوریه و آزادسازی استان‌های درعا و قنیطره و سویدا اشاره کرد و این پیروزی‌ها را به حاضرین در جلسه و ملت سوریه تبریک گفت.

رایزن فرهنگی کشورمان سپس از افزایش فعالیت حاضرین در صفحه دوستداران زبان فارسی در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، ابراز رضایت کرد و چند عضو فعال فضای مجازی را نام برد و از آنان تقدیر کرد و با بیان تأثیر مثبت این فعالیت‌ها در ارتقای سطح زبان، از فارسی‌آموزان درخواست کرد که بیش از پیش به این فعالیت اهتمام نشان دهند.

پس از پایان سخنرانی‌ها، دوستداران زبان فارسی طبق روال معمول این نشست‌ها، به نوبت صحبت و داستان کوتاه، ضرب‌المثل فارسی، شعر و متن‌های گوناگون ادبی به زبان فارسی را بیان کردند. یکی از دوستداران زبان فارسی متن سرود ملی جمهوری اسلامی ایران را برای حاضرین خواند و یکی دیگر از حاضرین نیز ترجمه عربی آن را قرائت کرد.

همچنین در بخشی از این نشست، فراس حلباوی، مدرس زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران که دو روز قبل از دوره دانش‌افزایی مدرسان زبان فارسی ـ که طی یک ماه به همت بنیاد سعدی و با همکاری سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در تهران برگزار شد ـ بازگشته بود، سخنانی در معرفی بنیاد سعدی و فعالیت‌هایش در ارتقای سطح آموزش زبان فارسی در دنیا و تدوین مجموعه کتاب‌ها و اقلام کمک‌آموزشی ایراد کرد و سپس در قالب گفت‌وگو با یکی از دوستداران زبان فارسی در خصوص دوره تربیت مدرس توضیحاتی داد.

در این نشست همچنین نمایندگان ناشرین ایرانی از جمله حجت‌الاسلام هاشمی، نماینده انتشارات مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و ناظری، دبیر مجمع ناشرین دفاع مقدس، حضور یافتند و سخنانی ایراد کردند.

پایان خبر

چهارشنبه 17 مرداد 1397  8:33

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 دى 1394  |  آغاز هشتادوچهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه
يکشنبه 22 اسفند 1395  |  پایان چهارمین دوره آموزش زبان فارسی در سوریه
يکشنبه 8 بهمن 1396  |  برگزاری ششمین نشست فارسی‌دوستان سوریه
شنبه 22 مهر 1396  |  آغاز نودویکمین دوره آموزش زبان فارسی در دمشق
آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 30 مرداد 1397  10:22:59
تعداد بازديد از اين خبر : 1161
کدخبر : 1815

کليد واژه هاي مرتبط : دمشق  ;