|
نوع خبر 
 
 
معاون امور بین الملل بنیاد سعدی؛
تبادل تجربیات مهم ترین وظیفه کانون مدرسان زبان فارسی است
معاون امور بین الملل بنیاد سعدی در نخستین نشست کانون مدرسان و استادان زبان فارسی گفت: تبادل تجربیات مهم ترین وظیفه کانون استادان و مدرسان زبان فارسی است.
تبادل تجربیات مهم ترین وظیفه کانون مدرسان  زبان فارسی است

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، نشست راه اندازی کانون مدرسان و استادان زبان فارسی با حضور فرهاد پالیز دار معاون امور بین الملل، رضامراد صحرایی، معاون آموزش و پژوهش، مسعود حسنی، رئیس اداره کانون استادان بنیاد سعدی و جمعی از استادان زبان فارسی شرکت کننده در دوره بلند مدت تربیت مدرس این بنیاد برگزار شد.

در این نشست، معاون امور بین الملل بنیاد سعدی با اشاره به فرصت مغتنم حضور استادان زبان فارسی از 11 کشور جهان گفت: مهم ترین خدمت و وظیفه کانون استادان و مدرسان زبان فارسی به اشتراک گذاری تجربیات مدرسان با یکدیگر است.

وی افزود: صدور گواهینامه کانون استادان و مدرسان، یکی دیگر از برنامه های مد نظر این تشکیلات است که می تواند در اعتماد بخشیدن به معلمان و مدرسان نقش بسزایی داشته باشد.

صحرایی، معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی نیز با بیان این نکته که هشتاد و پنجمین دوره دانش افزایی به دلیل اختصاص داشتن به دوره تربیت مدرس زبان فارسی، اهمیت ویژه ای دارد، از ایجاد سایتی برای کانون مدرسان زبان فارسی در آینده خبر داد که از طریق آن امکان تعامل و انتقال تجربیات فراهم باشد.

برگزاری سمینارهای منطقه ای سالانه و نشست های ماهانه مدرسان هر کشور جهت تداوم ارتباط با استادان زبان فارسی از دیگر اهداف کانون استادان و مدرسان زبان فارسی است که توسط معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی عنوان شد.

مسعود حسنی رئیس اداره کانون  استادان و مدرسان زبان فارسی سخنران بعدی این نشست بود که ر ابتدا به بیان برخی برنامه های مهم در نظر گرفته شده برای این کانون پرداخت.

به گفته وی، تلاش در جهت روحیه‌ی همدلی و اتحاد بین مدرسان زبان فارسی برای ایجاد زمینه‌های گسترش زبان و ادب فارسی در خارج از کشور، شناسایی بسترهای موجود و نیازهای لازم جهت ارائه برنامه‌های علمی، تخصصی و آموزشی کانون‌ها، شناسایی و تجزیه و تحلیل مشکلات و نارسایی‌های موجود در زمینه‌های مربوط به مسائل علمی موضوع کانون‌ها، کمک و مشارکت در چاپ و نشر کتب آموزشی و ادبی اعضای این کانون‌ها، انتقال دستاوردهای علمی و عملی اعضای کانون‌ها به دانشگاه و سایر مراکز علمی و متقابلاً انتقال آخرین یافته های علمی به کانون‌ها و  ارائۀ خدمات مشاوره‌ای به اعضای این کانون‌‌‌ها براساس نتایج فعالیت‌های علمی و پژوهشی انجام‌شده در بنیاد از مهم ترین برنامه های کانون مدرسان و استادان زبان فارسی است.  

حسنی همچنین گفت: با ایجاد این کانون استادان و مدرسان زبان فارسی، یک پل ارتباطی میان علاقه مندان زبان فارسی ایجاد می شود. هر کدام از ما معلمان زبان فارسی مانند یکی از مرغان سی مرغ عطار هستیم که اگر با هم متحد شویم کاری بزرگ انجام خواهیم داد.

در پایان این نشست، برخی از مدرسان زبان فارسی به بیان نظرات خود پرداختند.

ایجاد راهی برای هماهنگی میان کانون مدرسان و استادان زبان فارسی و سایر انجمن های علاقه مندان زبان فارسی در کشورهای دیگر، معرفی دانشجویان مستعد برای شرکت در دوره تربیت مدرس توسط کانون استادان زبان فارسی، ایجاد ارتباط بیشتر معلمان زبان فارسی با یکدیگر از جمله پیشنهادات مدرسان زبان فارسی خارجی بود.

گفتنی است، در پایان این نشست، تقدیر نامه ای به امضای غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، به آراکسیا ظهرابیان معلم زبان فارسی پیشکسوت ارمنستان به پاس سی و پنج سال تلاش در آموزش این زبان اهدا شد.

پایان خبر

 

شنبه 13 مرداد 1397  5:29

آخرين تاريخ بازديد : سه شنبه 30 مرداد 1397  4:54:11
تعداد بازديد از اين خبر : 960
کدخبر : 1808

کليد واژه هاي مرتبط : کانون استادان زبان فارسی  ;