|
نوع خبر 
 
 
اصلاحیه
نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در هند توسط بنیاد سعدی برگزار می شود
نشست عمومی بررسی «چالش ­ها و راهکارهای آموزش زبان و ادبیات فارسی در هند» شنبه 23 تیرماه ساعت 10 صبح در بنیاد سعدی برگزار می شود.
نشست بررسی وضعیت زبان فارسی در هند توسط بنیاد سعدی برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این نشست با حضور احسان اله شکراللهی، رئیس مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند، آذرمیدخت صفوی، استاد و مدیر بخش زبان فارسی دانشگاه علیگر هند و همچنین فرهاد پالیزدار معاون امور بین الملل و کارشناسان منطقه شبه قاره بنیاد سعدی برگزار می ­شود.

بنا بر این گزارش، پرفسور آذرمیدخت صفوی بنیانگذار مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند و موسس انجمن مطالعات صادق صفوی  و مدیر بخش زبان فارسی در دانشگاه علیگر هند، یکی از مطرح ترین دانشگاه های این کشور، است که با حضور وی در این دانشگاه، بخش زبان فارسی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است.

همچنین با گذشت 6 ماه از انتصاب احسان اله شکراللهی به  ریاست مرکز تحقیقات زبان فارسی در هند، فعالیت بسیاری از انجمن های ادبی زبان فارسی در دهلی نو از سر گرفته شده است. در این نشست، آخرین تجربیات این دو استاد در زمینه وضعیت زبان فارسی در هند، در اختیار علاقه مندان قرار داده خواهد شد.

شرکت در این نشست برای عموم علاقه مندان و پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی آزاد است.

بنا بر اعلام این خبر، سرزمین هند بزرگترین عرصه کشور غیر فارسی زبانی است که در طول تاریخ با زبان فارسی مواجه بوده است. در این منطقه هنوز هم فرصت های بسیاری برای گسترش این زبان وجود دارد.

پایان خبر

چهارشنبه 20 تير 1397  8:3

 اخبار مرتبط
يکشنبه 26 دى 1395  |  آغاز دوره جدید آموزش زبان فارسی در بمبئی
يکشنبه 17 ارديبهشت 1396  |  زبان فارسی در دانشگاه‌های هند تدریس می‌شود
شنبه 7 اسفند 1395  |  آموزش زبان فارسی در دانشگاه دهلی‌نو
شنبه 6 شهريور 1395  |  حضور در ایران مهم‌ترین اتفاق زندگیم بود
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:32:43
تعداد بازديد از اين خبر : 1114
کدخبر : 1768

کليد واژه هاي مرتبط : هند  ;