|
نوع خبر 
 
 
آئین گشایش دوره تابستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان برگزار شد
مراسم افتتاح دوره تابستانه کلاس های آموزش زبان و ادبیات فارسی، روز دوشنبه چهارم تیر ماه، در محل رایزنی فرهنگی ایران در عشق‏‌آباد، پایتخت ترکمنستان، برگزار شد.
آئین گشایش دوره تابستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، این مراسم با حضور وابسته فرهنگی، مدرسان زبان فارسی، و فارسی‌آموزان جدید الورود و خانواده های آنان برگزا شد و در دوه جدید بیش از 130 تن در سنین مختلف در پایه مقدماتی یک ثبت‌نام کردند.

در این مراسم، وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در عشق‌آباد، برای همه فارسی آموزانی که از این دوره در محل نمایندگی فرهنگی برای یادگیری زبان فارسی حضور پیدا می کنند آرزوی موفقیت کرد و گفت: آشنایی با زبان فارسی نخستین گام برای دستیابی به گنجینه عظیم فرهنگ و ادب ایران است.

وی افزود: ادبیات فارسی با داشتن چهره های نام آوری چون فردوسی، خیّام، حافظ، سعدی و مولوی و ... همواره در ادبیات جهان مطرح و مورد توجه مردم و ادیبان دیگر کشورها بوده است. آثار آنان به زبان‌های مختلف ترجمه شده و مخاطب را با یک بار خوانش به خود جلب می کند.

وابسته فرهنگی ایران همچنین گفت: ما دارای اشتراکات فرهنگی و تاریخی زیادی هستیم و باید از علم و دانش همدیگر استفاده کنیم. زیرا در سایه تبادل و انتقال اطلاعات می توانیم درست را از نادرست تمیز دهیم.

شایان ذکر است، در این دوره نیز طبق روال دوره‌های گذشته علاقه مندان به یادگیری زبان فارسی در مقاطع مقدماتی، متوسطه، پیشرفته، عالی و ترجمه به آموزش زبان فارسی می‌پردازند.

پایان خبر

چهارشنبه 6 تير 1397  12:7

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
چهارشنبه 29 شهريور 1396  |  پایان دوره تابستانه آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد
شنبه 9 دى 1396  |  آغاز دوره زمستانی آموزش زبان فارسی در عشق آباد
دوشنبه 28 اسفند 1396  |  برگزاری امتحانات پایان‌دوره زمستان کلاس‌های زبان فارسی در عشق‌آباد
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:59:22
تعداد بازديد از اين خبر : 1128
کدخبر : 1745

کليد واژه هاي مرتبط : ترکمنستان  ;  عشق آباد  ;