|
نوع خبر 
 
 
یادگیری زبان فارسی برای دانشجویان رشته شرق شناسی دانشگاه کشور استونی اجباری شد
واحد درسی زبان فارسی برای رشته شرق شناسی دانشگاه تالین کشور استونی، اجباری شد.
یادگیری زبان فارسی برای دانشجویان رشته شرق شناسی دانشگاه کشور استونی اجباری شد

واحد درسی زبان فارسی برای رشته شرق شناسی دانشگاه تالین کشور استونی، اجباری شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی بر اساس گزارش ارسالی از عبدامجید میردامادی رایزن فرهنگی سوئد، جلسات مذاکره این رایزنی با معاون امور بین الملل و نیز کارشناس اروپای غربی بنیاد سعدی، رئیس مرکز همکاری­ های علمی دانشگاهی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنیاد ایرنشناسی و مسئولان نهادهای دانشگاهی، به منظور گسترش زبان فارسی در کشورهای زیر مجموعه این نمایندگی، موجب شد تا درس زبان فارسی در دانشگاه تالین برای دانشجویان شرق شناسی از حالت اختیاری به دروس اجباری تبدیل شود.

با اقدام این دانشگاه مطرح کشور استونی، و با توجه به قرارداد حمایت از آموزش زبان فارسی که توسط بنیاد سعدی مستقیم با دانشگاه مذکور امضا خواهد شد، فصل نوینی از گسترش زبان و ادب فارسی در کشور استونی آغاز خواهد شد.

بنا براین گزارش، از زمان اتحاد شوروی سابق، بحث آموزش زبان فارسی در دانشگاه های استونی وجود داشته و تدریس آن در این کشور، عمدتا توسط فارغ التحصیلان دانشکدۀ زبان شناسی (شرق شناسی) سنت پترزبورگ انجام شده است. پس از استقلال استونی نیز، به رغم کاهش شدید حمایت های دولت محل،  تدریس زبان فارسی در دانشگاه تالین تداوم داشته است.

هم اکنون نیز نظر به استقبال از کلاس های زبان فارسی در دانشگاه تالین و اجباری شدن این واحد درسی برای دانشجویان رشته شرق شناسی که با حمایت های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و بنیاد سعدی صورت گرفته است، آموزش زبان فارسی در این شهر مسیر پیشرفت تازه ای را طی خواهد کرد.

پایان خبر

سه شنبه 5 تير 1397  15:3

 اخبار مرتبط
سه شنبه 5 تير 1397  |  یادگیری زبان فارسی برای دانشجویان رشته شرق شناسی دانشگاه کشور استونی اجباری شد
سه شنبه 5 تير 1397  |  گفت و گو با «لیدیا لئونتوا»؛ استاد زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه «تالین» استونی
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  12:16:42
تعداد بازديد از اين خبر : 1201
کدخبر : 1740

کليد واژه هاي مرتبط : استونی  ;  دانشگاه تالین  ;