|
نوع خبر 
 
 
اتاق ایران‌شناسی در یک دانشکده دولتی بانوان در پاکستان راه‌اندازی می‌شود
اتاق ایران‌شناسی با همکاری وابستگی فرهنگی کشورمان در دانشکده دولتی بانوان« تاون شیپ» لاهور پاکستان راه‌اندازی می‌شود.
اتاق ایران‌شناسی در یک دانشکده دولتی بانوان در پاکستان راه‌اندازی می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، عنبرین جاوید، رییس دانشکده دولتی بانوان تاون شیپ ضمن حضور در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، با علی‌اکبر رضایی‌فرد، وابسته فرهنگی کشورمان دیدار و در خصوص راهکارهای گسترش همکاری‌ها و تعاملات فرهنگی گفت‌وگو کرد.

خانم عنبرین جاوید در سخنانی، با تأکید بر توسعه روابط فرهنگی و علمی بین پاکستان و ایران خواستار راه‌اندازی اتاق ایران‌شناسی جهت تشویق و ارتقاء سطح علمی دانشجویان زبان فارسی در دانشکده دولتی بانوان تاون شیپ شد.

رضایی‌فرد نیز در این دیدار، با اشاره به وجود موافقتنامه فرهنگی بین دو کشور گفت: همکاری‌های دانشگاهی، تعامل و تبادل نخبگان و اساتید دانشگاهی بین دو کشور همسایه، یکی از مهمترین جلوه‌های فعالیت‌های فرهنگی و علمی دو کشور است که نتایج پُر بار آن در نسل‌های بعد تجلی می‌ی‍ابد.

وابسته فرهنگی کشورمان در لاهور افزود: با توجه به وظیفه خطیر این نمایندگی فرهنگی در خصوص حمایت و هدایت 12 اتاق ایران‌شناسی و فردوسی‌شناسی در ایالت پنجاب، از راه‌اندازی اتاق ایران‌شناسی در دانشکده دولتی بانوان تاون شیپ استقبال می‌کنیم.

احمد مرجانی‌نژاد، کارشناس فرهنگی کشورمان در ادامه خصوص تعداد دانشجویان، اساتید و مدرسین زبان فارسی دانشکده دولتی بانوان تاون شیپ  مسائلی را مطرح ساخت.

خانم دکتر عنبرین نیز توضیح داد: قصد داریم حداقل 60 تن دانشجو در مقاطع فوق دیپلم و نیز لیسانس برای رشته زبان فارسی جذب  کنیم که در آن صورت علاوه بر استاد کمکی فعلی، می توانیم از یک استاد و یک مدرس دیگر بهره مند شویم.

بنا بر اعلام این خبر، دانشکده دولتی دختران تاون شیپ، دانشکده ای تازه تاسیس و جدید است که به توجه به مجوزهای اخذ شده، اقدام به تاسیس و فعالیت گروه زبان فارسی دانشکده دولتی بانوان تاون شیپ در سال تحصیلی 2018-2019  کرده و در حال حاضر مشغول پذیرش دانشجوست.

پایان خبر

 

دوشنبه 4 تير 1397  10:10

 اخبار مرتبط
يکشنبه 16 اسفند 1394  |  کلاس‌های آموزش زبان فارسی در لاهور پایان یافت
يکشنبه 5 ارديبهشت 1395  |  راز ماندگاری اقبال لاهوری
چهارشنبه 5 اسفند 1394  |  آموزش زبان فارسی در حسینیه یثرب کراچی
چهارشنبه 25 آذر 1394  |  دانشجویان برتر زبان فارسی دانشکده پست گریجویت راولپندی تجلیل شدند
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  15:18:15
تعداد بازديد از اين خبر : 718
کدخبر : 1737

کليد واژه هاي مرتبط : پاکستان  ;