|
نوع خبر 
 
 
امتحانات پایان دوره بهار کلاس ­های زبان فارسی عشق آباد برگزار شد
امتحانات پایان دوره بهار کلاس های زبان فارسی رایزنی فرهنگی و نمایندگی بنیاد سعدی ایران در عشق‌آباد طی هفته گذشته در محل رایزنی فرهنگی برگزار شد.
امتحانات پایان دوره بهار کلاس ­های زبان فارسی عشق آباد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، در این امتحانات که به صورت دو مرحله کتبی و شفاهی (گفتاری) برگزار شد، تعداد 402 فارسی‌آموز شرکت داشتند.

فارسی‌آموزان شرکت‌کننده در این آزمون با کسب حداقل نمره قبولی (حداقل 65 از 100 نمره) از مرحله کتبی و سپس در صورت کسب نمره قبولی از آزمون شفاهی با اخذ گواهینامه فارغ‌التحصیل می‌شوند. میانگین دو نمره کسب شده در مرحله اول و دوم آزمون، رتبه علمی با عنوان؛ عالی، خوب و متوسط فارسی آموز را تعیین خواهد کرد.

فارسی‌آموزان در این دوره در 9 کلاس مقدماتی یک؛ با 181 فارسی‌آموز، 6 کلاس مقدماتی دو؛ با 97 فارسی‌آموز، متوسطه یک و دو؛ جمعاً 7 کلاس با 127 فارسی‌آموز، پیشرفته یک و دو؛ 4 کلاس با 58 فارسی‌آموز، عالی یک و دو؛ 3 کلاس با 47 فارسی‌آموز و 5 کلاس ترجمه؛ با 44 فارسی‌آموز، شرکت داشتند.

فارسی ­آموزان در طول دوره‌ ضمن یادگرفتن الفبای زبان فارسی؛ اعداد، واژه‌ها، جمله­ بندی ­های ساده، افعال، اعداد شمارشی و ترتیبی، دستور زبان فارسی شامل زمان‌ها، اجزای جمله، متون ادبی شعر و نثر را در سطح های مقدماتی، متوسطه، پیشرفته و عالی آموزش دیدند. و در خصوص زبان گفتاری و مکالمات روزمره نیز به صورت شنیداری و تصویری در تمرینات عملی شرکت کردند.

در دوره های ترجمه نیز، فارسی آموزان، آموزش های تخصصی و تکمیلی خود را مانند آیین نگارش، ترجمه همزمان و... فرا می گیرند.

بنا بر اعلام این خبر، در طول برگزاری این دوره ها، علاوه بر کلاس‌های جاری؛ نمایش فیلم، امتحان میان ترم کتبی و شفاهی، آزمون امتحان جامع، دوره دانش‌افزایی برای معلمان و ارائه مقاله و شعرخوانی در مناسبت‌های مختلف از سوی معلمان و فارسی‌آموزان از مجموعه برنامه‌های فارسی‌آموزان و معلمان بوده است.

پایان خبر

دوشنبه 4 تير 1397  14:3

 اخبار مرتبط
يکشنبه 20 فروردين 1396  |  برگزاری المپیاد زبان فارسی در ۱۰ کشور در سال ۹۶
چهارشنبه 29 شهريور 1396  |  پایان دوره تابستانه آموزش زبان فارسی در عشق‌آباد
شنبه 9 دى 1396  |  آغاز دوره زمستانی آموزش زبان فارسی در عشق آباد
چهارشنبه 6 تير 1397  |  آئین گشایش دوره تابستان کلاس‌های آموزش زبان فارسی در ترکمنستان برگزار شد
آخرين تاريخ بازديد : چهارشنبه 28 شهريور 1397  16:59:19
تعداد بازديد از اين خبر : 1211
کدخبر : 1735

کليد واژه هاي مرتبط : ترکمنستان  ;