|
نوع خبر 
 
 
دیدار رایزن فرهنگی ایران با رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنار تونس
رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس با رئیس جدید دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنار ملاقات کرد.
دیدار رایزن فرهنگی ایران با رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنار تونس

به گزارش روابط عمومی بنیاد سعدی، به منظور توسعه آموزش زبان فارسی و ایجاد روابط علمی و فرهنگی با دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنار، اسدی موحد، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس به همراه حسین ملکی، کارشناس سیاسی سفارت با  نورالدین نیفر، رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنار، دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، اسدی موحد، انتصاب ایشان را به سمت رئیس دانشکده به مدت سه سال تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که در دوره مدیریت جدید روابط علمی بین مراکز علمی بین دو کشور ایران و تونس افزایش یابد.

 وی افزود: باتوجه به علاقه جامعه علمی تونس به فرهنگ و تمدن ایرانی، رایزنی این آمادگی دارد که در توسعه این روابط همکاری‌های لازم را انجام دهد.

سپس  رئیس دانشکده علوم انسانی دانشگاه المنارگفت: این دانشکده آمادگی دارد که در عرصه‌های مختلف علمی، فلسفه، ادبیات و علوم انسانی به ویژه در برگزاری همایش‌ها و دعوت از استادان ایرانی برای شرکت در همایش‌هایی که در دانشکده برگزار می‌شود، همکاری کند.

نیفر با اشاره به آنکه در این دانشکده زبان‌های ترکی، عبری، آلمانی و دیگر زبان‌ها تدریس می‌شود و زبان فارسی نیز باید در کنار دیگر زبان‌ها تدریس شود، افزود: در اولین جلسه علمی دانشکده، موضوع برگزاری آموزشی زبان فارسی مطرح خواهد شد. و همچنین به منظور تشویق و ترغیب دانشجویان در امر یادگیری زبان فارسی، در پایان دوره به فراگیران گواهینامه آموزشی اعطاء خواهد شد.

وی در ادامه به نقش کلیدی و مهم زبان فارسی برای فهم و درک ادبیات، عرفان و علوم انسانی اشاره کرد و گفت: این مرکز آمادگی دارد که نسبت به آموزش زبان و ادبیات فارسی در این دانشکده اقدام کند.

رایزن فرهنگی کشورمان با استقبال از این پیشنهاد، توصیه کرد: در آموزش زبان فارسی از حضور اساتید خوب بومی که در تهران تحصیل کرده‌اند و مسلط به زبان فارسی هستند، استفاده شود. ایشان همچنین دکتر منصف الحامدی را که دارای دکترای فلسفه از ایران می‌باشد برای تدریس زبان فارسی معرفی کرد.

اسدی موحد در پایان  از آمادگی این رایزنی فرهنگی ایران در تأمین استاد زبان فارسی و همچنین بسته‌های کمک آموزشی و نرم افزارهای آموزش زبان فارسی خبر داد. وی همچنین  اظهار امیدواری کرد که در آینده در این دانشکده اتاق ایران و ایران شناسی ایجاد شود.

پایان خبر

يکشنبه 20 خرداد 1397  14:50

 اخبار مرتبط
سه شنبه 29 دى 1394  |  پایان دهمین دوره آموزش خط نستعلیق در تونس
شنبه 22 مهر 1396  |  سه فایده آموختن زبان فارسی به گفته مشاور معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی
دوشنبه 4 آبان 1394  |  رسانه های بین المللی بسیاری از وقایع جنگ ایران و عراق را با دروغ به تصویر کشیده اند
شنبه 11 مهر 1394  |  بازدید فارسی آموزان تونسی و قطری از بنیاد ایرانشناسی
آخرين تاريخ بازديد : جمعه 26 مرداد 1397  21:42:40
تعداد بازديد از اين خبر : 3298
کدخبر : 1716

کليد واژه هاي مرتبط : تونس  ;